Polecmy Wystawianie Świadectw Charakterystyki Energetycznej budynków oraz lokali.Badania termowizyjne Wystawianie Świadectw Charakterystyki Energetycznej budynków oraz lokali. Badania termowizyjne


Książka..O Galicji Zdjęcia z kresów ..Kresy wschodnie Grzymałów Mapy historyczne Świdnica

filmy taneczne filmy turniejowe taniec towarzyski współczesny nowoczesny klub taneczny swidnica wspolczesnyFilmy TanecznePielgrzymkaTermowizja

Przedstawiam poniżej książkę Giseli Hildebrandt , która napisała wraz z studentem Otto Adamskim w roku 1942 pod tytułem „Dorfimfersuchungen in dem alten deutsch-ukrainischen Grenzbereich von Landshuf“ czyli po polsku “Stosunki ludnościowe na pograniczu ukraińsko niemieckim koło Łańcuta”( tak na marginesie w ogóle o ukraińcach się nie pisze ) , a wydaną w Krakowie w 1943 roku.

Często występuje w publikacjach o tych terenach jako praca antypolska napisana podczas drugiej wojny światowej przez propagandę niemiecką. Ponieważ ja osobiście dobrze nie znam języka niemieckiego poszedłem po najmniejszej linii oporu i zakupiłem Tłumacz Języka Niemieckiego firmy Kompas (legalny mam program) i koło tekstu niemieckiego dałem wykonane przez niego tłumaczenie. Nie jest do dokładne tłumaczenie ale zrozumieć można Książkę (ja to nazywam tłumaczenie typu Kali jeść Kali pić ).

Ująłem tutaj nie tylko tekst dotyczący Gaci ,ale także Markowy , Białobok , Dębowa, Urzejowic oraz Krzeczowic. Odnośniki w tekście ukażą zdjęcia i mapki dotyczące w/w tekstu są to bardzo ciekawe materiały .( dla niecierpliwych na tej stronie będą też odnośniki ).

Byłbym zobowiązany jakby ktoś dokonał dokładnego tłumaczenia i przesłał na e-mail brozbar@wp.pl. Ja naprawdę nie mam tyle czasu aby się wszystkim zająć .

Spis treści:

1.Wstęp i I cześć o Markowej

6.Dębów

Plany

Plan nr 1

Zdjęcia

2. II część o Markowej

7.Urzejowice

2 Markowa 3. Kluz 4. Szylar

5.Lonc i Balawejder 6.Inglot Balawejder

6a Bytnar genealogia

1.Kartka nr.1 Gać i Markowa

2.kartka nr 2 Markowa

3.Kartka nr.3 Markowa

3. III część o Markowej

8.

Krzeczowice.

7.Gać Szlęk i Rydz.

8.Gać Adamczak i ¦wi±tek

9.Białoboki Superson

4.Kartka nr 4Gać Maskowa

5. Kartka nr5 Markowa

6.Kartka nr 6 Markowa Białoboki

4.Gać

9.

Zakończenie

10Dębów domy nr.58,72, 148

11.Urzejowice

12. Urzejowice donmnr.78.96,137,32

7.Kartka nr. 7 Białoboki

8.Kartka nr 8 Urzejowice

5.Białoboki

 

13.Krzeszowice

14. Krzeczowice dom nr.155,68,195,92 15.Krzeczowice dom nr.21

9. Kartka nr 9Urzejowice i Krzeczowice

10. Kartka nr 10 Krzeczowice

 

 

 

 

Początek książki...O Galicji ...Zdjęcia z kresów ..Mapy historyczne..Kresy wschodnie Księgarnia “Kresy Wschodnie”