Przedstawię tutaj Historię mojego Rodu
Rodu Brożbarów

 

Przepisując książkę mojego Dziadka także Tadeusza doszedłem do dziwnego wniosku : co ja i moje dzieci wiedzą o naszych przodkach ?.Kim byli jak się nazywali. Przecież my jesteśmy ich potomkami i płynie w nas ich krew.
Zacząłem zbierać materiały i tu się dowiaduję że istnieją dwa rody Brożbarów i nikt nie wie czy ich coś łączy . Przecież wszyscy pochodzimy z tej samej wsi Gaci .Jest też jeden przypadek ,że Brożbarka wychodzi za Brożbara i nawet ich dzieci nie mogły mi wytłumaczyć skąd są dwa rody.
Dzięki życzliwości księdza proboszcza z Gaci zebrałem materiały o naszym rodzie i wyprowadziłem ród Brożbarów od XVIII wieku przedstawię to później .
Może kogoś to zadziwi po co to umieszczam na stronie www.,ale uważam ,że moim przodkom się należy pamięć o nich . Przecież i my kiedyś odejdziemy i chyba chcielibyśmy aby i o nas pamiętali .

Na razie przedstawiam tylko rodzinę Brożbarów ,później uzupełnię o innych przodków od strony mojej Mamy i moich Babci i Prababci.
Nie podaję adresów zamieszkania ani wszystkich żyjących obecnie moich kuzynów z uwagi na ochronę danych osobowych ,wszystkie osoby które by chciały się więcej dowiedzieć o naszej rodzinie proszę o kontakt przez E-mal
brozbar@wp.pl

 Ród Brożbarów przedstawiony w postaci Tabel

Drzewo genealogiczne w plikach JPG

Początki Ródu Brożbarów
Potomkowie Simona Brożbara
Potomkowie Ludwika Brożbara


Legenda o Brożbarach