od 26.02.2004 r Początek książki...O Galicji . ..Zdjęcia z kresów . .Mapy historyczne..Kresy wschodnie Filmy z Kresow


Wejscie na stronę gdzie można znalesc wczesniejsze ogloszenia cz1.
Wejscie na stronę gdzie można znalesc wczesniejsze ogloszenia cz2.

   Ksiażka gosci oraz ogłoszenia na stronie o Kresach wschodnich. Jeśli potrzebujesz jakieś pomocy , informacji napisz tutaj .Może ktoś Ci pomoże..
Posiadam Słownik Geograficzny Krolestwa Polskiego z lat 1878 -1904 16 tomów . .
sa tam opisane wszystkie miejscowosci od Odry aż do Kijowa i nawet wiecej Jesli potrzebujesz informacji o miejscowosi to napisz na mój E-mail jak pomożesz w przepisywaniu ksiaki o . Jazłowcu udzielę informacji Dziękuje osobom w przepisaniu ksiażki Pamiatki Jazłowieckie ksiedza Baroneza teraz prosze o pomoc w przepisaniu innej ksiażki Pana Kowalskiego o Jazłowcu. !!!!!

Wejscie na stronę gdzie można umieścić adresy Państwa stron o kresach.

Przedstaw_sie:
E-mail:
Tresc:
   

Sklep Kresy Wschodnie
Poleca:Reprinty przewodniki
z Kresów oraz inne publikacje
Informacje o prawie wszystkich miejscowosciach znajdziecie w czasopismie "NA RUBIEZY"
Spis tresci jest na stronie TUTAJ
Przedstaw_sie: Wolak
E-mail: eurydyka1@op.pl
Tresc: Witam , moj okciec urodził się na Kresach :) POzdrawiam
29 lipca 2008
Przedstaw_sie: karol
E-mail: mkkoszczka@op.pl
Tresc: Witam poszukuję informacji o rodzinie Ptaszników i Górali ze wsi Ptaszniki spalonej w czasie wojny lub wsi Dobrotwór
26 lipca 2008
Przedstaw_sie: J.Łukasiewicz
E-mail: arcus-plus@wp.pl
Tresc: Poszukuję obrazka (kolrowgo) Matki Bożej Kazimierskiej (z Kazimierki na Wołyniu). J.Łukasiewicz
26 lipca 2008
Przedstaw_sie: Andrzej
E-mail: andrzejtp@o2.pl
Tresc: Drogo internauto jezeli masz korzenie po linii jakiegokolwiek nazwiska ktore wywodzi sie z bylego powiatu oszmianskiego bylego woj,wilenskiego to napisz -prosze.Andrzej
22 lipca 2008
Przedstaw_sie: Anna
E-mail: karola.a.k@wp.pl
Tresc: Poszukuję informacji i kontaktu z rodziną RAKSZEWSKICH pochodzących ze LWOWA. Mój pradziadek Walerian Rakszewski pochodził ze Lwowa. Tam też urodziła się moja babcia Łucja Rakszewska. Będę wdzięczna za każdą informację.
22 lipca 2008
Przedstaw_sie: Anna
E-mail: karola.a.k@wp.pl
Tresc: Poszukuję informacji o rodzinie Rudzkich i Tołyżów, którzy zamieszkiwali w Rymaczach przed 1944 rokiem lub w okolicach Rymacz, Jagodzin, Luboml. Będę wdzięczna za odpowiedzi nawet od ludzi, którzy byli ich sąsiadami, krewnymi czy przyjaciółmi. Chętnie nawiążę z nimi kontakt. Pozdrawiam.
22 lipca 2008
Przedstaw_sie: Leah
E-mail: clostrow@sover.net
Tresc: Poszukuje potomkow rodzin nazwiskiem Prentkiewicz, Puszkiewicz, Zielinski, Sobiech, Sliwinski, Zinczuk Bindas-wszyscy wywodzili sie z Liszni- Moczary kolo Krzemienca na Wolyniu. Bede bardzo wdzieczna za informacje, chcialabym odnalesc kogokolwiek, kto pamieta cos kolwiek o swoich poprzednikach, pozdrawiam odwiedzajacych strone i prosze o pomoc.Dziekuje -Leah
20 lipca 2008
Przedstaw_sie: EWA BLOKOWSKA
E-mail: bronia61@interia.eu
Tresc: Poszukuje jakichkolwiek informacji o Stefanie Guminiak synu Katarzyny i Jana mieszkającego w latach 1939-1940w Joachimówce w województwie wołynskim powiat Kowel poczta Turzysk który to w wieku 20 lat został wywieziony w czasie II wojny na roboty do Niemiec. Proszę o przesłanie informacji na powyższego maila .Za każdą odpowiedz bardzo dziękuje.
20 lipca 2008
Przedstaw_sie: Ewa Koziołek
E-mail: ewa.koziolek@wp.pl
Tresc: Pragnę odszukać na mapie Wileńszczyzny majątki:Żygiany,Potroki,Bieniakony,Michałowo,Szarkomiedź k/Oszmiany,Żuprany Mam sporo informacji o rodzinie od czasu pradziadka.Nic nie wiem o pra,pra tyle,że był właścicielem dużego majątku,posiadał herbszlachecki prawdopodobnie gałęzi Nałęcz.Miejscowości ,jakie podałam to majątki ,których właścicielami byli moi przodkowie.Posiadam kserokopię wyciągu z księgi rejestru szlachectwa z czytelnymi numerami i datami wpisów lub wypisów księgi i pieczęciami sporządzonego w Peretsburgu w jęz.rosyjskim w 1899roku.W jaki sposób mogę uzyskać taki wypis z rejestru .Nie mam pojęcia ,w która stronę ruszyć z poszukiwaniami a głównie chciałabym tylko wiedzieć w jakich latach żył pra,pradziadek Jan Korzeniewski ,jak nazywał się jego majątek oraz kiedy i komu nadano szlachectwo?Pradziadek miał na imię Zygmunt pochowany 1905 r. w Żupranach a dziadek Józef pochowany w Nowej Wilejce obok matki w 1946r. Będę wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki do samodzielnego poszukiwania
15 lipca 2008
Przedstaw_sie: Pietraszkiewicz
E-mail: Pietraszkiewicz@op.pl
Tresc: Poszukuję rodziny mojego ojca Andrzeja Stanisława Pietraszkiewicza urodzonego we Lwowie w 1904r. Jego rodzicami byli; Kazimierz Hipolit Pietraszkiewicz oraz Helena z Chałatów lub Hatanów. Ochrzczony w parafii św. Antoniego we Lwowie. Rodzicmi chrzestnymi byli; Rychlicka i Niemczykowski
15 lipca 2008
Przedstaw_sie: Magdalena U.
E-mail: ta_wah@poczta.fm
Tresc: Witam! Poszukuję informacji o rodzinie moich Pradziadków: Andrzeja MICHALSKIEGO (1881)syn Wincentego, i Jego żonie Teofili z domu HNITECKA (1891) córkaPiotra. Jako małżeństwo mieszkali na Wołyniu, najpierw w osadzie Ułanowice później w wsi Tomachów. Niestety nie wiem czy mieli rodzeństwo, i w ogóle niewiele więcej wiem. Oboje zostali zamordowani 30 czerwca 1943r. Będę wdzięczna za każdą informację.
14 lipca 2008
Przedstaw_sie: Małgorzata
E-mail: miriamstar@poczta.onet.pl
Tresc: Poszukuję rodziny mojego dziadka LEONA STRUTYŃSKIEGO, ur. w Czortkowie 19 lutego 1926 roku. Po wojnie dziadek mieszkał w Warszawie. Jego brat STEFAN STRUTYŃSKI wyemigrował do Kanady i tam zmarł. Dziadek miał jeszcze brata MARIANA STRUTYŃSKIEGO i siostrę. Rodzina ta pochodziła z drobnej szlachty.
14 lipca 2008
Przedstaw_sie: Teresa
E-mail: t_wisniewska@poczta.onet.pl
Tresc: Poszukuję informacji o zaginionej podczas wojny rodzinie mego zmarłego Ojca Grzegorza.Pragnę poznac losy rodziny Lisowskich(Lissowskich)-Mikołaja,Katarzyny z domu Rabcow(Ksenia rabcow),Jana,Boleslawa i Ireny.Osoby te w 1937 roku przebywały w Dereczynie -dawne woj.Nowogródzkie-dzisiejsza Białoruś-Teresa Lisowska-Wisniewska t_wisniewska@poczta.onet.pl
11 lipca 2008
Przedstaw_sie: Arkadiusz Załucki
E-mail: arczynzulu@poczta.onet.pl
Tresc: Witam serdecznie. Próbuję znaleźć korzenie mojej rodziny , rodziny Załuckich. Jeżeli ktoś mógłbym mi w tym pomóc byłbym bardzo wdzięczny. Pozdrawiam Arek Załucki P.S. Proszę o kontakt pod adres m@ilowy.
10 lipca 2008
Przedstaw_sie: letnick
E-mail: w.orliq@wp.pl
Tresc: Poszukuje jakichkolwiek informacji na temat kol. PONIATOWO (poniatowka?) w okolicy m.ROWNE. Po wojnie prawdopodobnie juz nie istnieje. Pozdrawiam moderatorow i forumowiczy.
08 lipca 2008
Przedstaw_sie: Teresa Szwarnowska
E-mail: teszwa@o2.co.uk
Tresc: Poszukuje rodziny Przeszowskich z Rudek. Mój dziadek mial na imie Tomasz, jego zona Marysia i i mieli 6 dzieci,Staszek, Kazik,Jozka, Janka, Gienka,Tadeusz. Wiem, ze moj dziadek mial braci, ale nie wiemy co sie z nimi stalo. Bardzo prosze o jakiekolwiek wiadomosci. Serdecznie pozdrawiam.
07 lipca 2008
Przedstaw_sie: Jola
E-mail: jola493@op.pl
Tresc: witam! poszukuje potomków rodzin: Delewskich,Szponarskich,Bronowickich,Jedrzejewskich ur.w Kostopolu,Korcu i Ugłach.Za każda odpowiedz bardzo dziekuję
05 lipca 2008
Przedstaw_sie: Monika Kowalewska Kalenik
E-mail: kowmonika@op.pl
Tresc: Poszukuję rodziny taty.Mój dziadek Jan Kalenik ożenił się z Anną Cydzik w 1919 r.Tato Franciszek,ur.5 lipca 1920 r.we wsi Żukiewicze,chyba to gm.Odelsk,pow.Sokółka.Podobno niedaleko była wieś Kaleniki i chyba Cydziki.Dziadek Jan miał siostrę,babcia Anna miała dużo rodzeństwa,znam 2 imiona Maria wyszła za Alojzego Nowaka i brat Franciszek-emigrował do Francji.Moi dziadkowie także w latach dwudziestych wyjechali do Francji,skąd tylko mój tato wrócił po wojnie do kraju.Z rodziną wszelki kontakt się urwał.Nie wiemy czy ktoś został i żyje w na Białorusi. Proszę o pomoc,może jest jakiś ślad.
04 lipca 2008
Przedstaw_sie: Wanda
E-mail: dave2@o2.pl
Tresc: Poszukuje pana Jana Bugajewskiego lub jego rodziny, ktory zamieszkiwal Janowke kolo Wlodzimierca, nal zapewne moja babcie Wande Pawelec
03 lipca 2008
Przedstaw_sie: berenika
E-mail: micha.micota@neostrada.pl
Tresc: Poszukuję osób ,które w latach 1946/48 były pensjonariuszami sierocińca prowadzonego przez Wolontariuszy Kościoła Chrystusowego w Lidzbarku Warmińskim mieszczącego się przy ul. Szwoleżerów 7.Dzięki aktywności ówczesnej władzy poprzez działania UB dzieci te rozpędzono na 4y strony. Zmieniono im nazwiska i zatarto wszystkie ślady.Chciałbym to wszystko wyjaśnić.Patrz wcześniejszy wpis.
03 lipca 2008
Przedstaw_sie: Ewa
E-mail: EwaLaw@interia.eu
Tresc: Poszukuje rodziny mojego dziadka Slawomira Baluszko.Wiem ze przed II wojna swiatowa mieszkal albo we Lwowe albo w Jaworowie.Moja Babcia Maria Baluszko z domu Gorska w1937 roku pracowala w senatorium Szklo-Zdroj.W 1939 roku uciekli do Olsznicy pow. krosniejski.Przypuszczam ze moj dziadek zostal przymusowo wcielony do armii sowieckiej.Ostatnie wiadomosci o nim moja babcia otrzymala juz po wojnie podobno zamieszkal w Krasnojarsku.Jednak nie ma co do tego pewnosci. Bede wdzieczna za kazda informacje. Serdecznie pozdrawiam.
03 lipca 2008
Przedstaw_sie: Ryszard B. Kobylański
E-mail: rbkoby@comcast.net
Tresc: c.d. Dziewczynka ma na imię Katarzyna lub Stefania, a chłopiec Marceli, Roman, Mieczysław lub Stanisław Kobylański, jeszcze raz proszę o skontaktowanie się ze mną. Ryszard B. Kobylański 26 Straits Rd. Whately, MA01373 USA
03 lipca 2008
Przedstaw_sie: Ryszard B. Kobylański
E-mail: rbkoby@comcast.net
Tresc: Jestem byłym mieszkancem futoru Brzezina w gminie Rafałówka w powiecie Sarny na Wołyniu, jestem kuzynem rodziny Kobylańskich ze wsi Podsielecze w gminie Stydyń w powiecie Kostopol która została zamordowana w 1943 roku. Wiem że jedna dziewczynka i jeden chłopiec ocalely z pogromu. Proszę o ponowny kontakt ze mną poprzez E-mail: rbkoby@comcast.net. Przesyłam serdeczne pozdrowienia z USA.
03 lipca 2008
Przedstaw_sie: berenika
E-mail: micha.micota@neostrada.pl
Tresc: W roku 1946 do Lidzbarka Warmińskiego przywieziono ze wschodu grupę osieroconych dzieci.W roku 1949 USC tego miasta wystawił im akty urodzenia od nr 185 do nr 204/49.Poszukuję tych osób,by wyjaśnić skąd zostały przywiezione.
30 czerwca 2008
Przedstaw_sie: Jolanta
E-mail: mariol69@op.pl
Tresc: Szukam drzewa genealogicznego rodu Tarnowskich-Bronisław ur.przed 1900r. Stanisławów.Oficer policji,zginą w 1939r.Oraz babcia Petronela z domu Zaremba ,Stanisławów ur.1909(około)zmarła we Wrocławiu.Mieli Trzech synówZbyszek, Leszek ur.1930r.(jestem córką),Eugieniusz.Proszę o inormację na e-mail
29 czerwca 2008
Przedstaw_sie: Stenia
E-mail: Stenia.Zalewska@interia.pl
Tresc: Poszukuję kontaktu z ludzmi, którzy znają losy małżeństwa KURIATY Teofila syna Marianny i Rozalii z d. Lech z miejscowości Rudnia łęczyńska na Wołyniu oraz ich losy powojenne i inne. Dziękuję bardzo. Stenia
29 czerwca 2008
Przedstaw_sie: Jerzy
E-mail: Jerzy.Surudo@o2.pl
Tresc: Poszukuję moich dziadków i przodkówz rodziny Dawidowiczów.Dziadek miał na imię Jan a babcia Józefa i mieszkali w Miłejszunach koło Oszmiany.Mieli ośmioro dzieci.najstarszy Józef ur ok 1898-tyle wiem jeśli ktoś coś by wiedział będę wdzięczny za wiadomość
27 czerwca 2008
Przedstaw_sie: Kazimierz Świerniak
E-mail: ks-drohobycz@wp.pl
Tresc: Poszukuję potomków : Świrniak Franciszka ur.1832 --- Świrniak Marcin ur.1835 --- Świrniak Maria ur.1840 --- Świrniak Klara ur.1844 Osoby wymienione były rodzeństwem mojego pradziadka i zamieszkiwały wieś i gminę R Y C H C I C E pow.Drohobycz woj.Lwów a do roku 1918 Galicja kontakt-502 947 639
26 czerwca 2008
Przedstaw_sie: RYSZARD SIWAK
E-mail: ryszard45_1963@o2pl
Tresc: Uzupełniam e-mail:ryszard45_1963@o2.pl
24 czerwca 2008
Przedstaw_sie: RYSZARD SIWAK
E-mail: ryszard45_1963
Tresc: Poszukuję informacji o wsi Jakubowce,pow.Brzeżany,woj.Tarnopol.Tam urodził się mój ojciec i mieszkał do r.1943 z rodzicami Janem i Bronisławą oraz rodzeństwem.Może przetrwały u kogoś jakieś zdjęcia tej wioski zanim została doszczętnie spalona.Będę bardzo wdzięczny za udostępnienie chociażby odbitek ksero takich zdjęć.Być może uzyskam kontakt z osobami,które mieszkały w Jakubowcach lub z potomkami,którzy z opowiadań bliskich wiedzą więcej na temat Jakubowiec.
24 czerwca 2008
Przedstaw_sie: Patrycja
E-mail: patrycja-91_12@o2.pl
Tresc: Proszę o kontakt wszystkich Widerskich jacy zyją......
22 czerwca 2008
Przedstaw_sie: asia
E-mail: asia20022@wp.pl
Tresc: ktos tu cos pisal o losach rodziny kużel... ja mam na nazwisko kużel.... prosze o konatkt...
22 czerwca 2008
Przedstaw_sie: Oliwicia
E-mail: oliwicia@hotmail.com
Tresc: Witam! Poszukuję osób, które wywodzą się z rodu Zaleskich [herbu Lubicz] jeśli jakakolwiek osoba, która to będzie czytała, wie iż ma coś z tym rodem wspólnego niech napisze pod postem lub napisze do mnie na e-mail: oliwicia@hotmail.com Teraz może co nie co przybliżę historię moich przodków, w skrócie. "Ród tej rodziny pieczętował się herbem Lubicz, zwanym przydomkiem "Potrójka" tzn. każdy z Lubaczów powinien mieć co najmniej trzech synów. Nobilitacja czyli nadanie herbu Lubaczów miało miejsce w 1348r. za panowania Kazimierza Wielkiego. Herbem tym pieczętowało się paruset rodzin o różnych nazwiskach. Zamieszkiwali na Polesiu, Ukrainie i Rusi. Kresy wschodnie, które zostały przyłączone przez Kazimierza Wielkiego do Polski. Herb Lubicz graficzne na tarczy zakończonej ostro na dole, a ściętych kołem u góry na błękitnym polu u tej tarczy podkowa w środku i nad nią dwa krzyże nad tarczą, korona o pięciu rozgałęzieniach a nad nią hełm pancerny zakończony potrójnym pióropuszem" Mój pradziadek Józef Zaleski, wiem iż mógł mieć 3 braci i siostrę.. Żoną mojego pradziadka była Marianna [niestety nie wiem jak miała z domu..]. Mieli oni 4 synów.. Bolesław, Stanisław, Wincenty [gdzie jego nazwisko w czasie wojny zostało zapisane w dokumentach przez ''W" i z czego wyszedł Zalewski, ale tak naprawdę powinien być pisany przez "S"], i czwartego syna imienia właśnie moja rodzina nie jest pewna.. uważamy, że mógł on mieć na imię Wacław bądź Władysław.. Zamieszkiwali oni tereny Gubernii Wołyńskiej. Reszta rodziny, z rodu Zaleskich po wojnie została osiedlona na następujących terenach: Lubuskie [Strychy, Goraj], Podkarpackie [Krasiczyn koło Przemyśla], Zachodniopomorskie [Maszewo], oraz Śląsk niestety miejscowości nie wiem.. Moim dziadkiem był Bolesław Zaleski ur. 12.09.1919 r. [w Olikowie, gmina Warkowicze, powiat Dubno Województwo Wołyńskie tereny Ukrainy] Zmarł 19.01.1974 r. [w Skwierzynie województwo Lubuskie Polska pochowany w Goraju woj. Lubuskie 20 km od Skwierzyny]. Żona mojego dziadka Bolesława to Genowefa Zaleska z domu Grabowska ur. 28.09.1922r., [Urodzona we Władysławówce woj. Wołyńskie tereny Ukrainy] zmarła 12.08.1991r. [Gorja woj. Lubuskie Polska]. To co mogłam przedstawić tak mniej więcej w skrócie. Posiadam zdjęcia i inne dokumenty.. Jeśli ktoś sądzi iż możemy być spokrewnieni lub posiada jakiekolwiek informacje niech się odezwie! Proszę bardzo to dla mnie bardzo ważne! Pozdrawiam, Oliwia.
15 czerwca 2008
Przedstaw_sie: Barbara Mosler
E-mail: mausi_p@wp.pl
Tresc: Poszukuję wiadomości o moich przodkach:Władysław Mierzwiński ur.15.091888 w Ostrogu s.Antoniego i Cezarii zd.Chojna,jego żona Wiktoria zd.Borkowska ur.24.12.1892 w Gruzowie lub Grozowie córka Emilii i Stanisława.Dziadek był bednarzem.Miał sad i pasiekę oraz gospodarstwo.Miał z babcią trzynaścioro dzieci.Jego siostra Karolina była lekarzem w szpitalu wojskowym .Razem z moją mama Izabelą ur.27.04.1926chodziła do getta żydowskiego z żywnością i lekami wykradzionymi ze szpitala.Miała męża Ukraińca.Niestety nie znam miejscowości w której mieszkali dziadkowie.Wiem,że dziadek został zesłany na Syberię za działalność wywrotową.Pisał artykuły do gazety.Wieczorami owe gazety czytywano wraz z sąsiadami w jego domu.Do 1939 r mieszkali w miejscowości Sławuta przy ul Horyńskiej 66.Mama wspomina również rodz.Gips Rafael,Siedleń Anna,pana Krasuckiego ,Łozińskich,Woźnicką Anielę,Feliksa i Janinę,którzy zostali spaleni.
14 czerwca 2008
Przedstaw_sie: ania
E-mail: agencjaliteracka@autograf.pl
Tresc:  ZNAKOMITA POWIEŒĆ SROKOWSKIEGO Szanowni Państwo, ukazała się rewelacyjna, mšdra i odważna ksišżka kresowa STANISŁAWA SROKOWSKIEGO pt. „UKRAIŃSKI KOCHANEK”. Wybitny pisarz po zbiorze wstrzšsajšcych opowiadań pt. „Nienawiœć”, wyróżnionych laurem Mackiewicza i powieœci „Samotnoœć”, znowu wraca do swojej ziemi. Otrzymujemy przejmujšcš powieœć o wielkich namiętnoœciach i nieludzkich zbrodniach. Splatajš się w niej losy wielu bohaterów - Polaków, Ukraińców, Żydów, Niemców, Rosjan, Ormian i Karaimów. Miłoœnicy Lwowa odnajdš niepowtarzalny klimat przedwojennego miasta, jego życia duchowego, towarzyskich spotkań, kawiarenek i parków. Zobaczymy też obrazy z życia regionu wileńskiego, stanisławowskiego, tarnopolskiego i wołyńskiego, a także działania AK. Pisarz pokazuje wielkš i tragicznš miłoœć polskiej dziewczyny i ukraińskiego chłopca, którzy żyjš w cieniu terroru UPA. Autor krok po kroku œledzi jak rodzi się zło i obnaża cały mechanizm ludobójstwa, stawiajšc pytania o wartoœć ludzkiego życia i sens historii. Porywajšca akcja, klarowny i piękny język nadajš koloryt i smak autentycznym wydarzeniom. Dla zrozumienia najnowszych dziejów Polski rzecz bezprecedensowa Powieœć dla starszych i młodych. Wspaniały epos kresowy, w którym odkrywamy kawał polskiego losu i naszš zagubionš pamięć. Ksišżkę czyta się jednym tchem. Bardzo prosimy o przekazanie tej informacji dalej, swoim rodzinom, najbliższym, kolegom, przyjaciołom i znajomym. Trafiajmy na zaprzyjaŸnione fora internetowe. Tylko w taki sposób dotrzemy z naszš historiš do ludzkich umysłów i serc. Bo nie mamy co liczyć na kłamliwš prasę i telewizję. Musimy sami zadbać o prawdę i pamięć naszej historii. Starajmy się, by ta wiadomoœć obeszła Polskę łańcuchem dobrej woli jak najszerszym kręgiem. Z góry dziękujemy za spełnienie proœby. UWAGA: Pomagamy w organizacji spotkań z Autorem. Czekamy na zaproszenia. Strona internetowa pisarza: http://free.art.pl/srokowski Ksišżkę można zamówić: bezpoœrednio u wydawcy: Wydawnictwo ARCANA, Kraków, tel 0-12 429-56 29; tel./fax (012)422-84-48) poprzez e-mail; piotr@arcana.pl w najbliższej księgarni i klubie Empiku. Zachęcajmy księgarzy, by sprowadzili jš do naszej miejscowoœci. w księgarniach internetowych, klikajšc w Googlach: Stanisław Srokowski „Ukraiński kochanek”( cena 27,00 zł. - 29,00 zł) Stanisław Srokowski - „Ukraiński kochanek”, „Arcana”, Kraków, 2008 Z serdecznymi pozdrowieniami, Anna E. Kuœniarek PS. Czekamy na Państwa opinię o ksišżce
14 czerwca 2008
Przedstaw_sie: Adam Pietrzak
E-mail: nwp76@wp.pl
Tresc: Poszukuję wszelkich informacji na temat wsi: Arszyczyn, Watyń, Watyniec (powat Dubno i Łucki) oraz nazwisk Grabiański oraz Antoszewski. Pozdrawiam Adam Pietrzak
14 czerwca 2008
Przedstaw_sie: dominik
E-mail: dominik.kepa@wp.pl
Tresc: Poszukuję potomków Józefa Jasińskiego (1890r. Strzemeszna-1943r. ZSRR), s. Stanisława i Julianny z Gierachów. Józef mieszkał w Lubieszowie koło Kowla a w połowie lat trzydziestych wyprowadził się do Moskwy na ulicę Pietrakowskają a następnie zginął w obozie na terenie ZSRR. Miał dwóch synów: Zdzisława, ur. 1928r. i Władysława, ur. 1930r.
12 czerwca 2008
Przedstaw_sie: wanda
E-mail: wanda.fiala@wp.pl
Tresc: Poszukuję wszystkiego o rodzinie Fiala zamieszkałej we Lwowie ul. Żulińskiego - Fiala Jakub i Janina oraz dzieci Adam, Kazimierz, Krystyna, Waleria i Jadwiga
11 czerwca 2008
Przedstaw_sie: Oficyna Wydawnicza IMPULS
E-mail: pawel.glowiak@impulsoficyna.com.pl
Tresc: Wydawnictwo IMPULS poleca znakomitš ksišżkę autorstwa Teresy Siedlar - Kołyszko, obszernie ukazujšcš tematykę oraz zagadnienia zwišzane z Kresami Wschodnimi : Byli, sš. Czy będš...? Teresa Siedlar - Kołyszko „Przetrwali wszystko – wywozili ich do Kazachstanu, na Kołymę i Sybir. Wracali na ziemię przodków, na Inflanty i ŻmudŸ, Wileńszczyznę, na Polesie, Żytomierszczyznę, na ukochane Podole. Niszczeni, wynaradawiani, odradzali się od korzeni. Przetrwali. Œwiadomi swojego dziedzictwa, sš żywym dowodem istnienia i spadkobiercami wielkiej królewskiej Rzeczypospolitej. Byli, sš i będš. Tak im dopomóż Bóg i Œwięty Krzyż”... Czytaj więcej - http://www.impulsoficyna.com.pl/
10 czerwca 2008
Przedstaw_sie: danek
E-mail: danego2.pl
Tresc: mam ledwie 38 lat, urodzilm się na "ziemiach odzyskanych" ale chyba bliższe mi są "ziemie utracone". od niedawna zaglądam na fora kresowiaków ale powala mne na kolana sentyment za tqmtymi ziemiami/czasami jaki wyziera niemal ze wszystkich wpisów na forach. jeśli WY stamtąd, MY stąd i NASZE DZIECI znieadomokąd nie będziemy przypominać tego co TAM i WTEDY zaszło to pewnego dnia okaże się, że polska leży między warą i wisłą pizdrawiam wszystkich co pomiętają i pragną wiedzić.
06 czerwca 2008
Przedstaw_sie: danek
E-mail: daneg@o2.pl
Tresc: szukam informacji o przodkach o nazwikach "bagiński" i "feliński/filiński" z wołynia (parafia kostopol, dziś sosnowoje) i okolic częstochowy, bo podobno stamtąd ruszyli w xviii/xix w na wołyń. jeśli ktoś ma informacje o rosjaninie nazwiskiem murawiow tobędę wdzięczny za udostępnienie
06 czerwca 2008
Przedstaw_sie: leszek
E-mail: lrzesniowiecki@gmail.com
Tresc: Poszukuję informacji o Sawickich z Wołynia, Michniewicz, Rakowski, Organizuję równiez wyjazdy na Wołyń w czerwcu, lipcu, sierpniu i wrzesniu. leszek
05 czerwca 2008
Przedstaw_sie: Vycheslav
E-mail: slawek2362@wp.pl
Tresc: SAS Knyagynetskyy,Kniehynicki
05 czerwca 2008
Przedstaw_sie: Grażyna Król
E-mail: gkrol@poczta.onet.pl
Tresc: Witam serdecznie! Poszukuję swoich przodków. Z Czelatyc (Michalina Jabłońska i Józef Jabłoński - to moi pradziadkowie, data ur. i śmierci jest mi nieznana) oraz z Rudołowic (rodzina Rogus, również pradziadkowie). Pozdrawiam
01 czerwca 2008
Przedstaw_sie: JAN EMERLE
E-mail: EMERLE@orange.pl
Tresc: Chce się dowiedzieć o mojej rodzinie dziedka wiem ze pochodzili z Drohobycza. ja jestem wnukiem dziadek opowiedał otamtych miejscowosciach .
30 maja 2008
Przedstaw_sie: jan EMERLE
E-mail: 
Tresc: 
30 maja 2008
Przedstaw_sie: jan Emerle
E-mail: Emerle@orange.pl
Tresc: 
28 maja 2008
Przedstaw_sie: Urszula Plizga
E-mail: urszulapli@yahoo.com
Tresc: Poszukuje krewnych siostry mojego dziadka Stefana Bitnera - Marii Bitner, po mezu Kurpinska. Dziadek mieszkal przed wojna i w czasie wojny do lipca 1943 roku we wsi Siedlisko, a rowniez mial dom w Rafalowce. Dziadek caly okres powojenny poszukiwal swojej siostry, rowniez przez Czerwony Krzyz, bezskutecznie. Ostatni kontakt mial chyba pod koniec wojny - Maria byla w Niemczech. Dziadek Stefan byl zabrany do Niemiec na roboty z cala swoja rodzina. Bede wdzieczna za informacje. Pozdrawiam.
28 maja 2008
Przedstaw_sie: Barbara
E-mail: kundalini79@tlen.pl
Tresc: Witam!Poszukuję rodziny Szytko i Szulejko mieszkającej przed wojną w Baranowiczach lub ich potomków.Będę wdzięczna za jakiekolwiek informacje.
27 maja 2008
Przedstaw_sie: Jadwiga
E-mail: jadwiga.sionko@gmail.com
Tresc: Poszukuję informacji na temat rodzin Piskozubów, Różańskich, Straubów, Zahradników z Kołomyji. Dziadek - ze strony mamy - ożenił się z Marią Straub. Natomiast Karol Różański - ze strony ojca - ożenił się z Anastazją Zahradnik.
25 maja 2008
Przedstaw_sie: Abramowski Ryszard
E-mail: jurekas@interia.pl
Tresc: Poszukuję miejsca swojego urodzenia. Wiem, że urodziłem się w gajówce w okolicy Kostopola na Wołyniu w 1936 roku. Mój ojciec Aleksander Abramowski, do czasu deportacji w 1940 roku, był tam gajowym. Jeżeli ktoś posiada jakieś informacje na ten temat będę wdzięczny za wiadomość
25 maja 2008
Przedstaw_sie: asia
E-mail: joasianowa@wp.pl
Tresc: szukam wszystkich wiadomości na temat rodziny gryciuk ze wsi jankowce
24 maja 2008
Przedstaw_sie: Marian Rukat
E-mail: marian.rukat@onet.eu
Tresc: Czy Ktoś z Państwa zna losy rodziny Rukat po Hedryku Rukacie który został zabity w walce z niemcami wmiejscowości Twerdynia w gminie Kisielin wojwuctwo Wołynskie w r.1944.20.lutego w odziałach 27 dywizi Wołyńskej.Za jake kolwiek iformacje bende bardzo wdzieczny
22 maja 2008
Przedstaw_sie: Stanislaw Grutzmacher i Krystyna Siedlecka
E-mail: grutz7pole@yahoo.co.uk
Tresc: Szukam wiadomosci od rodzinn pokrewnionych z nazwiskami KOPIJ.SIEDLECKI/A,DAWIDOWICZ,KOLODYNSKI/A,JANKIEWIC,BOER oraz Babinski/a...ktorzy zamieszkawali w Kostopolu i okolicach i Ludwipol,,,,,,,Wyrki,Balarka, Ilniki,Tchody ,Hochowdnica,Ostrowiec ,Antonowka itd.
22 maja 2008
Przedstaw_sie: wiwas
E-mail: wiwas@op.pl
Tresc: Poszukuję informacji dotyczących rodziny Wasylkiewiczów pochodzących z Korżowy. pow. Podhajce, gmina Zawałów, oraz innych rodzin związanych z tym nazwiskiem. Poszukuję również informacji dotyczących rodziny Horoszków pochodzących z Buczacz i Brzeżan. Z rodziną tą związane są nazwiska Szytylinski i Erlich.
22 maja 2008
Przedstaw_sie: JOLA
E-mail: fiona_1977@o2.pl
Tresc: Mój dziadek nazywał sięJózef Boczkowski ur.1907r.pochodził z Mokre (wołyń)był Kowalem w tamtym czasie jeśli ktoś wie coś o losach rodziny Boczkowskich z Mokre to proszę o wiadomość
16 maja 2008
Przedstaw_sie: DmfnDFII
E-mail: vvejsa@ipyhhn.com
Tresc: qbdTJC <a href="http://muxovelpejvo.com/">muxovelpejvo</a>, [url=http://mamsotgoloho.com/]mamsotgoloho[/url], [link=http://darquyofuygh.com/]darquyofuygh[/link], http://zsuxrnzucogt.com/
13 maja 2008
Przedstaw_sie: Andrzej
E-mail: abmodzelewski@wp.pl
Tresc: poszukuję wiadomoœci o moich przodkach, którzy w XIX w. mieszkali w Rzeczycy w gub. mińskiej. Nazwisko nasze - MODZE-LEWSKI, za caratu było pisane przez Rosjan różnie, np. MODZOLEWSKI, MOZOLEWSKI ). Mój pradziadek Jan urodził się w 1814 r. w Rzeczycy, pracował jako geodeta i przypuszczalnie tam zmarł. Wiem, że z jego szeœciorga dzieci dwóch synów prze-niosło się do „Priwislinskie-go Kraju”, m.in.mój dziadek, Jan Kazimierz. Wiem także ( z archiwum historycznego Białorusi w Mińsku ), że ojciec pra-dziadka Jana miał na imię Adam. Będę wdzięczny za wszelkie informacje i wskazówki.
13 maja 2008
Przedstaw_sie: Aleksandra
E-mail: hansola@o2.pl
Tresc: Poszukuję rodziny mojego dziadka, Michała Sawickiego, ur. 14.07.1922 r. Dziadek pochodził z miejscowości Słone k. Zaleszczyk. Był synem Anny i Filipa, miał również rodzeństwo, prawdopodobnie brata Emila. Ale wiem że to nie wszyscy. Proszę o pomoc.
12 maja 2008
Przedstaw_sie: sabina goralski
E-mail: sabinagoralski@hotmail.com
Tresc: Przepraszam poprawia imie matki mojego Ojca Anna Marya (brakowalo A). Posiadam zdjecia moich dziadków. Prosze o kontakt jesli ktos szuka tych rodzin, mozeny porównac zdjecia. Dziekuje serdecznie. Sabina.
10 maja 2008
Przedstaw_sie: sabina goralski
E-mail: sabinagoralski@hotmail.com
Tresc: Witam !!! Szukam bardzo dane o moim Ojcu, Adam Góralski, ojciec Antoni, matka nna Marya z domu Pawlikowskich. Ojciec sie urodzil 5.05.1912. Szkonczyl wyzsze studya na Polytechnikum Lwowa. Rodzina mieszkala w Woj. Tarnopolskim kiedy wybuchla II wojna sw. Prosze uprzejmie o kontakt jesli ktos moze podac najdrobniejsza informacje bede bardzo wdzieczna. Dziekuje serdecznie. Mój e-mail, sabinagoralski@hotmail.com
10 maja 2008
Przedstaw_sie: Darek
E-mail: dekariusz@tlen.pl
Tresc: Szukam rodziny Borowskich z Bardzie
08 maja 2008
Przedstaw_sie: Andrzej Emerle
E-mail: em_and@o2.pl
Tresc: Poszukuję jakich kolwiek wiadomości o rodzinie Emerle zamieszkałej kiedyś w Rychcicach pod nr.8 oraz rodziny Menczyszyn z Borysławia
07 maja 2008
Przedstaw_sie: Romualda
E-mail: romkato@wp.pl
Tresc: dodaję cd.Podczas okupacji używali nazwisk Frielisch i Karłow.Nasza kolebka rodowa była przed II wojną w Staszkowicach k.wsi Mościska pow.Wągrowiec.Dziadkowie oraz Rodzice moi nie żyją
05 maja 2008
Przedstaw_sie: Romualda
E-mail: romkato@wp.pl
Tresc: Szukam rodzeństwa mojej prababki Pelagii Słożyńskie z d.Wesołowska,żona Jakuba mieli dwóch synów,Władysław ur.1900r a o drugim nic nie wiem
05 maja 2008
Przedstaw_sie: Renata
E-mail: snemeis@vp.pl
Tresc: Poszukuję każdej informacji o nazwisku Gnatowski .Miejscowośc Gródek. Lida, Żyrmuny .worzę drzewo genealogiczne i utknęłam .Nie wiem jak miał na imię ojciec mojego dziadka Kl;emensa Gnatowskiego , ani gdzie się urodził i kedy .Wszystkim dziękuję.
04 maja 2008
Przedstaw_sie: Agnieszka Zalewska
E-mail: archaio@o2.pl
Tresc: Poszukuję informacji o rodzinie Jabłońskich (gospodarz Mieczysław Jabłoński) we wsi Dębowa Karczma (przed wojną). Co się stało z młynem,restauracją, gospodarstwem. Kto teraz zamieszkuje Dębową Karczmę?
02 maja 2008
Przedstaw_sie: berenika
E-mail: micha.micota@neostrada.pl
Tresc: Jestem z Koprowskich.Ojciec Karol matka Elżbieta zd.Bereżnicka.Poszukuję osób wywodzących się z tej koligacji.
02 maja 2008
Przedstaw_sie: MonikaSługocka (Dzięciołowska)
E-mail: mona3900@wp.pl
Tresc: poszukuje wszelkich informacji na temat rodziny mojego pradziadka Władysława Dzięciołowskiegowiem ze mieszkał w kupinie a potem w Korcu,moze ktoś znał tą rodzine.
01 maja 2008
Przedstaw_sie: ANIA
E-mail: annaost66
Tresc: poszukuję członkow rodziny Wizna (Adam Helena) z Trzciańca k/Ustrzyk Dolnych i ze Stanisławowa na Ukrainie
27 kwietnia 2008
Przedstaw_sie: Janusz Łuszczykiewicz
E-mail: elibrat@wp.pl
Tresc: Czy znał ktoś rodzinę Taty Bronka Łuszczykiewicz,mieszkali Na Czerniawce?
26 kwietnia 2008
Przedstaw_sie: Janusz Łuszczykiewicz
E-mail: elibrat@wp.pl
Tresc: Tworzę drzewo genealogiczne Rodu Łuszczykiewicz.Szukam wczesniejszych przodków przed moim dziadkiem Janem Łuszczykiewicz 1870-1943r,czy miał krewnych"braci,kuzynów wcześniej.Częś Luszczykiewiczów mieszkała w Horodle.
26 kwietnia 2008
Przedstaw_sie: Kazimierz Świerniak
E-mail: ks-drohobycz@wp.pl
Tresc: Poszukuje potomków : Marcin Świrniak ur.1835 ; Maria Świrniak ur.1840 ; Klara Świrniak ur.1844 we wsi Rychcice pow.Drohobycz woj.Lwów do 1918 Galicja . W/w osoby to rodzeństwo mojego pradziadka Franciszka Świrniak ur. 1829 a dzieci mojego prapradziadka Krzysztofa Świrniak ur.1809 .
25 kwietnia 2008
Przedstaw_sie: Bronisz
E-mail: leszczyna52@tlen.pl
Tresc: Szukam informacji o przodkach rodziny Leszczyńskich pochodzących z Borszczowa woj.Tarnopol.Dziadkowieto:Antoni Leszczński i Helena Sobolewska.
25 kwietnia 2008
Przedstaw_sie: Bronisz
E-mail: leszczyna52@tlen.pl
Tresc: Poszukuję informacji o przodkach rodziny Dąbrowskich pochodzących ze wsi Rudnia Bobrowska pow.Kostopol na Wołyniu.Dziadkowie to:Wincenty Dąbrowski i Filomena Hajdamowicz.
25 kwietnia 2008
Przedstaw_sie: ryszard
E-mail: roy0@poczta.onet.pl
Tresc:  Przedstaw się: Ryszard E-mail: Tresc: Witam! Szukam informacji o rodzinie Salutryńskich z Włodzimierza Wołyńskiego lub z Łucka
24 kwietnia 2008
Przedstaw_sie: Anatol
E-mail: powicz@interia.pl
Tresc: Witam-Dziękuję za odpowiedz-może niepotrzebnie podawałem po dwie nazwy,bo różnie było pisane .Rozchodzi mi się o parafie Kazimirka do której należało Płotyczno.Parafia ta jest wykazana w IV tomie w parafiach różnych/skorowidz małżeństw/
24 kwietnia 2008
Przedstaw_sie: administrator
E-mail: 
Tresc: w IV tomie nie ma Parafi Kazimierka
24 kwietnia 2008
Przedstaw_sie: Anatol
E-mail: powicz@interia.pl
Tresc: witam czy ktoś posiadający IV tom -wykazu osóbz akt parafialnych diecezji łuckiej do 1945r.opracowany przez ks.Waldemara Witolda Zurka mógłby mi udzielić informacji,czy w wyżej wymienionym opracowaniu znajdują się osoby z parafii Kazimirka /Kazimierka/ o nazwisku Prokopowicz z Płoteczna /Płotyczna/jakie dane na ich temat tam są zawarte,oraz czy mógłby mi je udostępnić.Dziękuję z góry za udzieloną mi pomoc.Proszę o kontakt .
24 kwietnia 2008
Przedstaw_sie: Halina
E-mail: mintek@freenet.de
Tresc: Witam serdecznie! Poszukuję informacji o pradziadku Józefie Minartowicz oraz jego przodkach (jego matka zd.Sieniawska - prawdopodobnie), ur.ok.1863 w Dobrowodach pow. Zbaraż, gdzie żył do 1945r. Jego żona nazywała się Julianna. Zmarła w Dobrywodach w w 1933r. Wiem, że pradziadek na pewno był UłANEM, ale nie wiem w jakich latach. Potem wysiedlony został na Ziemie Odzyskane i w w 1946r. zmarł w Baborowie pow. Głubczyce. Za jakiekolwiek iformacje - z góry z całego sercadziękuję!
19 kwietnia 2008
Przedstaw_sie: asia
E-mail: joanna.tatys@neostrada.pl
Tresc: Poszukuję osób o nazwiskach: Tatys, Tatysiak, Tatysiuk, Tates
19 kwietnia 2008
Przedstaw_sie: Zbych
E-mail: zetmach@op.pl
Tresc: Witam . Szukam jakichkolwiekl informacji na twmat rodziny Machlewskich zamieszkałych w powiacie Sarny. Mój dziadek Zygmunt Machlewski ur. w 1921r w Cepcewiczach Wielkich s Gracjana i Stefani z d. Witkowska ur. w 1885 w Sieciechowie, moja babcia Benedykta z d Wilczyńska ur w 1915r c. Albina( ur 15-02-1886 Maczuliszcze)i Antoniny z d. Piotrowska (ur. 15-03-1896 Sunia)
17 kwietnia 2008
Przedstaw_sie: Nazim
E-mail: mizan5@wp.pl.
Tresc: Szukam informacji o rodzinie Nazim i Boboch pochodzacej z Wolynia /Stepan,Koniuchy/
16 kwietnia 2008
Przedstaw_sie: Teresa Wata-Daniszewska
E-mail: tereniaPL@wp.pl
Tresc: Poszukuję informacji na temat rodziny Wata.Może ktoś spotkał sie z tym nazwiskiem.Bardzo proszę o kontakt.-
12 kwietnia 2008
Przedstaw_sie: Irena(Wawrzynowicz)
E-mail: irena-bydgoszcz@wp.pl
Tresc: Witam .Moja babcia Anastazja Wawrzynowicz z d. Burzyńska c.Tomasza i Karoliny Burzyński w akcie zgonu wpisane miejsce urodzenia WYDYMIR/ZSSR/.Było to prawdopodobnie na Ukrainie,ale ja nigdzie nie mogę znaleść tej miejscowośći ,może obecnie pisze się inaczej.? Proszę o pomoc w ustaleniu tego faktu. Dodam że mieszlała wraz z mężem Janem i dziesięciorgiem dzieci w miejscowości WYRKA gm. STEPAŃ pow.KOSTOPOL Pozdrawiam Irena
10 kwietnia 2008
Przedstaw_sie: Elżbieta
E-mail: rysioww@wp.pl
Tresc: Witam. Szukam jakichkolwiek informacji na temat śmierci i pochówku mojego dziadka i babci. Dziadek HENRYK SZYLKO, nauczyciel gimnazjum w Równie, pochodził z ŁUCKA. Uczył historii od 1939 r. Babcia CECYLIA SZYLKO z.d Makarewicz zamieszkała w Równie. Mieli córkę Aleksandrę, która obecnie mieszka w okolicach Malborka. Wychowywali przybranego syna Edwarda Ratuszniaka. Rodzice babci Cecylii nazywali się: Katarzyna i Antoni Makarewicz. Mieli młyn koło Równa. Antoni Makarewicz zginął w I Wojnie Światowej. Katarzyna Makarewicz miała córkę Cecylię, Helenę, Ninę, Lidię syna Alfreda i Henryka i jeszcze jednego, który wyjechał do Kanady lub Argentyny. Nina mieszkała w Gostopolu,a Alfred mieszkał na przedmieściu w Tulczynie. Moja mama Aleksandra rozstała się z rodziną w 1939 r. wyjeżdżając z zakonnicami do Częstochowy. Nigdy nie wróciła w rodzinne strony i nigdy nikogo nie znalazła. Nie wie nawet w jakich okolicznościach rodzina zginęła i gdzie jest pochowana. Z góry dziękuję za jakiekolwiek informacje.
09 kwietnia 2008
Przedstaw_sie: HALINA
E-mail: H.GRZESZCZUK@yahoo.com
Tresc: Nazywam się Halina Grzeszczuk-Sajjad.Jestem siostrzenicą Zbigniewa Sulikowskiego. dziekuje bardzo za wspaniala stronę internetową. Do Pana Zbigniewa Brożbara. Bardzo proszę o kontakt.
09 kwietnia 2008
Przedstaw_sie: Barbara Sznober
E-mail: bar.szn@gmail.com
Tresc: Poszukuję informacji na temat rodziny mojej babci Janiny Potulny z ZIARKÓW, urodzonej w 1900r. w miejscowści KRZYWIN. Jej rodzice to: ANTONI ZIARKO i MARIA LASKOWSKA. Rodzina babci związana była najprawdopodobniej z miejscowościami: MAJKÓW, BORSZCZOWKA, TUCZYN, NOWOSIELCE. Babcia zmarła w 1936 r. w Horodence (obec.Iwano-Frankowsk) i tam jest pochowana. Prawdopodobnie krewni mojej babci żyją do dziś na Ukrainie. Jeśli ktoś ma informacje o Laskowskich i Ziarkach z tego regionu bardzo proszę o kontakt. Pozdrawiam. Barbara
09 kwietnia 2008
Przedstaw_sie: Janusz Łuszczykiewicz
E-mail: elibrat@wp.pl
Tresc: 
08 kwietnia 2008
Przedstaw_sie: Anna Dzwonkowka
E-mail: anka530@buziaczek.pl
Tresc: szukam mojej rodzinmi@!!!
07 kwietnia 2008
Przedstaw_sie: Elżbieta
E-mail: ewako11@interia.pl
Tresc: Szukam osób o nazwisku : Matusz,Kuchta,Pstrąg,Wawszczyk/Vovśćik/ pochodzących z miejsc. Radawa, Jarosław, Czelatyce, Rokietnica /Podkarp/, Przemyśl, Kraków, Sochaczew, Nahaczów, Strzelczyska /dawna nazwa-nieznam obecnej nazwy/ lub wyżej wymienionych okolic. Proszę o kontakt na wym. adres internetowy. Pozdrawiam Elżbieta
07 kwietnia 2008
Przedstaw_sie: Iwona
E-mail: inka-1967@o2.pl
Tresc: Witam.Poszukuję rodziny Naumowicz z kolonii Dąbrówka gm.Derażne pow.Kostopol woj.wołyńskie.Prawdopodobnie w czasie wojny wymordowana,ale może ktoś pozostał?
06 kwietnia 2008
Przedstaw_sie: 
E-mail: halina510208@op.pl
Tresc: Witam.Poszukuję osób lub ich potomków, mieszkających przed wojną we wsi Cumań, może w sąsiednich wioskach powit Łuck, może pamiętają coś z tamtego okresu. Szukam członków rodziny Ciszkowskich mieszkających do 1939 roku we wsi Cumań. Mieli tam majątek ziemski. Każda wiadomość jest bardzo ważna. Bardzo proszę o kontakt.
06 kwietnia 2008
Przedstaw_sie: krzysztof
E-mail: torrol@wp.pl
Tresc: wies Skwarzawa k/ Złoczowa interesują mnie losy miszkańców ,stoi tam zrujnowany kosciół i kopiec ku pamieci bardzo prosze o informacje
06 kwietnia 2008
Przedstaw_sie: krzysztof
E-mail: torrol@wp.pl
Tresc: czy mieszkaniec kresów powołany do armii polskiej w 1939 r musiał mieć obywatelstwo polskie
06 kwietnia 2008
Przedstaw_sie: kazimierz
E-mail: kazimierz.pierzyna@neostrada.pl
Tresc: 
04 kwietnia 2008
Przedstaw_sie: Józefa Słota
E-mail: ZiutaSlotaPiast@interia.pl
Tresc: Poszukuję przodków rodziny Słota mieszkających przed II wojną w Wałachówce. Józef i Maria z domu Doktor córka Piotra urodzona 8 listopada 1888 roku. Józef zginął na I wojnie. Posiadali 4 hektarowe gospodarstwo. Mieli 2 dzieci Stefanię urodzoną 5 sierpnia 1910 roku i Michała urodzonego 31.12.1914 roku w w metryce wpisano 2 stycznia 1915 roku. Do Polski przyjechała Maria z Michałem w 1946 roku. Stefania była już mężatką. Michał ukończył 4 klasową szkołę powszechną. Został wcielony do wojska we Lwowie. Poszukuję pozostałą rodzinę chciałabym utworzyc drzewo genealogiczne. O Józefie i pozostałych przodkach nic więcej nie wiadomo. Może ktoś mógłby mi pomóc. Będę bardzo wdzięczna.
03 kwietnia 2008
Przedstaw_sie: Agnieszka
E-mail: sekret260@wplpl
Tresc: Poszukuję rodziny mojej mamy Marii Ziemba. Tata Jan Ziemba wyjechał w okolice Tarnopola w 1943 roku z drugą żoną JUlia i dwiema córkami z pierwszego małżeństwa.Nasze poszukiwania do chwili obecnej nie przyniosły żadnych rezultatów.Jeżeli, ktoś by słyszał o tym nazwisku w okolicach Tarnopola to bardzo proszę o kontakt
03 kwietnia 2008
Przedstaw_sie: Maria
E-mail: mrheine@sbcglobal.net
Tresc: Poszukuje potomków : braci i sióstr mojego pradziadka Hipolita MORAWSKI ur. 1849 roku w LIPNIKAH pow. Kostopol i prababci Elzbiety Morawskiej z.d. SAWICKA ur. 1850 latach.
02 kwietnia 2008
Przedstaw_sie: Maria
E-mail: mrheine@sbcglobal.net
Tresc: Poszukuje potomków : braci i sióstr mojego pradziadka Kostantego URBANOWICZ ur.1840 latach w KRZESZOWIE pow. Kostopol. Poszukuje potomków : braci i sióstr mojej prababci Franciszki PROKOPOWICZ ur. 1840 latach w PŁOTECZNO pow. Kostopol.
02 kwietnia 2008
Przedstaw_sie: Basia
E-mail: elaguspiel@wp.pl
Tresc: Chciałabym dowiedzieć się o okolicznościach śmierci moich pradziadków. Pradziadek Józef Świetlicki młynarz z Domaninki i jego druga żona (nic o niej nie wiem) zostali zamordowani przez Ukrainców prawdopodobnie w Wiśniowcu. Jest ksiązka "Gdy brat staje się katem", tam podobno przewinęło się nazwisko pradziadka, ale pytam o ksążkę w księgarniach i nie trafiłam na nią. Szukam też wiadomości o moich praprapra... ze strony Mamy - Piotr Juszczyński i jego żona Agata z d. Gnatowska. Chciałabym też dowiedzieć się więcej o moim pradziadku Franciszku Ryżanowskim ur. 1869 w Beresteczku. Jego matka prawdopodobnie pochodziła z Gnatkiewiczów. Pradziadek ożenił się z Ewą Juszczyńską i mieszkali w Horochowie (mieli piwiarnię?). Widziałam, że ktoś poszukuje rodziny o nazwisku Strep, wiem że Strepowie mieszkali po wojnie w Tarnogrodzie.
28 marca 2008
Przedstaw_sie: Basia
E-mail: elaguspiel@wp.pl
Tresc: Wiadomość dla Anny Nie jestem z rodziny, której szukasz, ale nazwisko Strutyńscy jest mi znajome. Spytałam Mamy, Jasia Strutyńska była jej koleżanką. Jasia była z Cechowa, Mama z Horochowa. Po wojnie państwo Strutyńscy mieszkali w Ćmielowie, Jasia chyba w Sandomierzu.
28 marca 2008
Przedstaw_sie: Administator
E-mail: 
Tresc: Przepraszam ale strony są na darmowych kontach dlatego nieraz wcześniejsze ogłoszenia sie nie otwierają przekroczony jest limit transferowy
27 marca 2008
Przedstaw_sie: Anna
E-mail: onek2@wp.pl
Tresc: Niestety nie można wejść na stare posty a w wyszukiwarce znalazłam informację, że ktoś szuka tego, co ja. Mianowicie proszę o kontakt rodzinę Strutyńskich z Cechowa w gminie Brany, powiat Horochów. Szukam również rodziny Rodziewiczów/ Radziewiczów, potomków Pawła, Michała lub Edmunda.
26 marca 2008
Przedstaw_sie: Mirka
E-mail: mirka.tobor@post.pl
Tresc: Poszukuję rodziny Andrzejów lub Andrejuk ze wsi Kadobna, których krewna urodzona w 1924 została wywieziona do obozu w Niemczech, a następnie uciekła do Włoch.
26 marca 2008
Przedstaw_sie: Justyna Pawłowska
E-mail: jmatris@wp.pl
Tresc: poszukuję wszelkich informacji nt. rodzin moich przodków ze Stanisławowa: Pra babcia-Magdalena Kluba z domu Wysocka (brat Jacek), oraz Stanisław Olinger (syn? i ?) ożeniony z Heleną Kluba, pracował w ekstraktowni, mieszkał w dz.Belweder, na ul. Siemieradzkiego 56b. Na tamten czas miał 3 synów. Kresy opuszczał wraz z rodziną inż.Bednarskiego i bratem Antonim.
26 marca 2008
Przedstaw_sie: Kossowski
E-mail: 
Tresc: 
24 marca 2008
Przedstaw_sie: Feduszynski Marian
E-mail: marian56@arcor.de
Tresc: Zwracam sie z prosba o pomoc w poszukiwaniu rodziny mojego ojca, Mikolaja Feduszynskiego ur.w Rublinie / Zloty Potok pow: Buczacz.Syna Jozefa i Marii lub Antoniny zd.Federowicz. Mimo to ze moj ojciec juz niezyje bardzo mi zalezy na odnalezieniu jego braci i siostr. Mieli na imie: Michal ,Czeslaw,Wladyslaw i Halina ,nie wiem czy to wszyscy. Moj ojciec staral sie po wojnie o ich odnalezienie przez PCK ale bez skutku.Moze ja bede mial wiecej szczescia i odnajde rodzine. Za pomoc w poszukiwaniu dziekuje. Z powazaniem M. Feduszynski
24 marca 2008
Przedstaw_sie: Renata Klatka
E-mail: rklatka@gmail.com
Tresc: Poszukuję kontaktu z krewnymi mojego dziadka Kk R A S I E N K I E W I C Z A E D W A R D A orz babci z d. W A W R Z Y N O W I C Z M A R I A N N A. Urodzonych na wsi W Y R K A, gmina; R Ó W N E. Dziadkowie mieli 4-ro dzieci : Zygmunta r.1922, Hipolita r.1924, Janinę r.1926 i Mirosława r.1928. Proszę o kontakt również z rodziny W A W R Z Y N O W I C Z Marianny (mojej Babci ); miała ona następujące rodzeństwo: 3-ch braci< Zygmunta ,Bartka, Stefana oraz 2-wie siostry Karoline i Leonkę Brzozowską (lub Brzezowska) po mężu . Proszę o kontakt listowny na adres : JANINA KRASIENKIEWICZ,ul.MICKIEWICZA16/1, 76-200 SŁUPSK, lub meilowy do mnie. Renata Klatka
23 marca 2008
Przedstaw_sie: Renata Klatka
E-mail: rklatka@gmail.com
Tresc: Witam po raz pierwszy na sronie Wołyniaków. JUŻ ABSOLUTNIE JESTEM ZDETERMINOWANA O POSZUKANIU KREWNYCH RODZINY K R A S I E N K I E W I C Z z Wyrki,powiat. R ó w n e. Zrobię to dla umocnienia wlasnych dzieci i przyszlych wnuków, bowiem, kto zna swoje korzenie ten bardziej świadomie żyje. Tę prawde trzeba głosić i miliony razy powtarzać!!!
23 marca 2008
Przedstaw_sie: Andrzej Wasylkiewicz
E-mail: sup_was@wp.pl
Tresc: Witam!Poszukuję info. o rodzinie Wasylkiewiczów , mój ojciec Bronisław urodził się w miejscowości Kończaki Nowe 20.08.1939r. a ochrzczony był w kościele w Horożance.Jego rodzice to Józef i Marta.Interesują mnie wszelkie informacje na temat moich przodków jeśli ktoś coś wie to proszę o kontakt.
23 marca 2008
Przedstaw_sie: Alicja
E-mail: rymka1@op.pl
Tresc: III Zjazd Rodu Rymaszewskich odbędzie się w dniach 14-16.11.2008 w Garbiczu strona www.palacmagnat.com,wszelkie informacje Alicja Biczyk rymka1@op.pl oraz Jacek Rymaszewski rymaszej@wp.pl Czekamy na wszystkich Rymaszewskich
20 marca 2008
Przedstaw_sie: Gosia
E-mail: logosia@gmail.com
Tresc: Poszukuję informacji o Ludmile Winiarskiej, zam. w Przemyślu w latach 50 tych XX w.
20 marca 2008
Przedstaw_sie: jack
E-mail: j.weinert@op.pl
Tresc: Witam, Poszukjuę informacji na temat ulicy Kilińskiego w Stryju. Interesują mnie zdjęcia a także in formacje na temat mojej rodziny (Weinert) która tam mieszkała
19 marca 2008
Przedstaw_sie: Jola
E-mail: jmerchut@msn.com
Tresc: szukam MIROSLAWA HOLOWNIA Grodno ur. luty 1941
19 marca 2008
Przedstaw_sie: Daniel Iwanowski
E-mail: auto-max3@tlen.pl
Tresc: Szukam rodziny mojego taty,braci jego taty, moj tata urodzil sie w Szczuczynie kolo Grodna w 1941.Babcia z domu nazywala sie Plawska.
16 marca 2008
Przedstaw_sie: Filip
E-mail: sylwetka2104@master.pl
Tresc:  witam.poszukuję informacji na temat Bagiński Władysław ur1922 syn Antoniego i Stanisławy z domu Marczuk,miał braci Janur1919 zginął pod Monte Cassino,Tadeusz,Faustyny ur1928,Danutaur1931,Zdzisławur1938 z góry dziękuję.
15 marca 2008
Przedstaw_sie: Filip
E-mail: sylwetka2104@master.pl
Tresc: witam.poszukuję informacji na temat Bagiński Władysław ur1922 syn Antoniego i Stanisławy z domu Marczuk. z góry dziękuję
15 marca 2008
Przedstaw_sie: Aleksiewicz Magdalena
E-mail: magdalenajk@wp.pl
Tresc: Stefania JAROSZEWSKA 18.07.1901-6.06.1970(jedynaczka) c.Stanisława (dyrektor i nauczyciel Gimnazjum w Stanisławowie przesiedlony do Zabrza na Śląsku w 1945)zm. i Marii Maślak - poślubiona 28.02.1922 w Horodence z Korneliuszem ALEKSIEWICZ (rodzeństwo: JÓZEF USA, IGNACY+...=Józef+Bronisława; MARIA+Kossowski=Izabela i Irena;RYSZARD) s.Jana i Franciszki Hotyńskaiej ur 3.07.1986 Kapitan Wojska Polskiego w sztabie D.O.K. III Grodno, aresztowany i rozstrzelany 27.01.1940 na terenie więzienia w Grodnie. wraz z innymi:Władysław Kasprowicz - horąży, Filis Jan syn Wincentego, Tabisz Adam syn Wojciecha. Stefania Aleksiewicz zd. Jaroszewska 10 lutego 1940 została wywieziona na Sybir za Irkuck do posiołka Kwitok wraz z dziećmi Stanisławem, Anielą i Izabellą (moją babcią)w 1943 do Kazachstanu a w1946 do Polski - Goleniów pod Szczecinem. Potem Stefania mieszkała i pracowała w ZUS w Zabrzu mieszkając z ojcem Stanisławem. - potem przeprowadzili się do Nowej Huty k/Krakowa. KTOKOLWIEK WIE COKOLWIEK piszcie PROSZĘ - WSZYSCY o nazwiskach: ALEKSIEWICZ, JAROSZEWSKI,
10 marca 2008
Przedstaw_sie: Sławomir Wiśniewski
E-mail: SAW15@WP.PL
Tresc: Poszukuję wszelkich informacji o Idalii Wiśniewskiej z Witwickich i jej synu Zbyszku zaginionych we Lwowie w czasie II wojny oraz informacji i jej siostrze Emilii i rodzinie Witwickich pozdrawiam wszystkich użytkowników serdecznie Sławek
08 marca 2008
Przedstaw_sie: A-V kozłowska-Siewierska
E-mail: siarzewo@wp.pl
Tresc: poszukuję Kibiń; poszukuje Szulga; poszukuję Reszczyński
06 marca 2008
Przedstaw_sie: kostrzewski Józef
E-mail: józef.kostrzewski@op.pl
Tresc: poszukuje kostrzewski, kostrzewa
04 marca 2008
Przedstaw_sie: Danuta Jastrzębska
E-mail: danuta.marian@neostrada.pl
Tresc: Poszukuję mapy Czortkowa-z ulicą Majową(może teraz zmieniła nazwę?)w której dzielnicy lub obok obiektów?Mama nazywała się Józefa Tessarska.Poszukuję też dawnej mapy Zaleszczyk z ulicą Kilińskiego(obok Rynku).A może ktoś ma zdjęcie domu obok kościoła z zakładem krawieckim Władysława Jastrzębskiego?Proszę o pomoc
04 marca 2008
Przedstaw_sie: piwonia
E-mail: gjaniec@op.pl
Tresc: jestem zainteresowana wyjazdem do Lwowa ,ale na dłuższy czas chciałabym wynając tam małe mieszkanko,interesują mnie ceny wynajmu
02 marca 2008
Przedstaw_sie: Aleksander
E-mail: krystiano_80@interia.pl
Tresc: Jakie miejscowości należały przed rokiem1939 do parafii Graużyszki k/Oszmiany i gdzie mieścił się cmentarz parafialny? Proszę o informację.
02 marca 2008
Przedstaw_sie: Aleksander
E-mail: krystiano_80@interia.pl
Tresc: Jakie miejscowości należały przed rokiem1939 do parafii Graużyszki k/Oszmiany i gdzie miescił się cmentatz parafialny? Proszę o informację.
02 marca 2008
Przedstaw_sie: Janusz
E-mail: janzo@wp.pl
Tresc: Badając drzewo spotkałem się z nazwiskiem Szumielewicz Leszek który może też badał swój ród, jeżeli tak jest to proszę o kontakt,moja pra pra pra babcia jest z domu Szumielowicz Barbara, to nazwisko w wyniku jakiś okoliczności mogło ulec zmianie.
02 marca 2008
Przedstaw_sie: Roman Trębacz
E-mail: architekt@trebacz-roman.waw.pl
Tresc: Wiem, że rodzina Trębaczów wywodzi się z Wołynia. Była to rodzina z tzw. drobnej, zubożałej szlachty herbowej (h. Lech ). W przypadku możliwości jakiegoś przybliżenia do źródeł i danych - będę wdzięczny za wskazówki. Roman Trebacz
29 lutego 2008
Przedstaw_sie: Tadeusz Dzwonkowski
E-mail: t.dzwonkowski@poczta.onet.eu
Tresc: Będe zobowiazany jeżeli Panstwo zechcecie przekazac jakiekolwiek informacje nt. Dzwonkowskich zamieszkałych na Wołyniu. Posiadam następujace dane wyjściowe: 1906. Władysław Dzwonkowski, ur. 1906 r., ożenił się w Łucku w 1935 r. ( nr 37 aktu mał-żeństwa) z Czesławą Soszka, ur. 1898 r., rodzice Jan i Rozalia z Wysockich, w: Wykazy osób z akt parafialnych Diecezji Łuckiej do 1945 r.. Tom III. Opracował ks. Waldemar W. Żurek, Lublin 2006, s. 304. 1908. Bronisław Dzwonkowski, s. Stanisława , ur. w 1908 jeniec z kampanii wrześniowej, arsztowany 19 września 1939 r. w Łucku, przytrzymywany w Juży Obłast Iwanowska , na-stepnie w obozie w Karakubie obłast Donieck obóz od 28 czerwca 1940 r. w Obóz Siewżeł-drołag w republice Komi , do Armii Andersa 3 września 1941 r. w Tatiszczewie
28 lutego 2008
Przedstaw_sie: Kazik
E-mail: kazimierz.pierzyna@neostrada.pl
Tresc: poszukuje kogoś z rodziny o nazwisku Perzyna urodzony w Łucku Wołyń dzisiaj Ukraina ojciec urodził się 21-11-1918 r
24 lutego 2008
Przedstaw_sie: paulina
E-mail: paulina.tamusi@interia.pl
Tresc: Witam, szukam rodziny mojego dziadka Berbeckiego Kazimierza syna Michała, który mieszkał w kowlu powiat ratno, zesłany później na syberie do kopalnii złota, jeśli ktoś posiada jakiekolwiek informacje bardzo prosze o kontakt
23 lutego 2008
Przedstaw_sie: EWA
E-mail: ewatadeuszbodnar@o2.pl
Tresc: Szukam kontaktu z rodzinami ROĆKO,KOŻUSZKO,POLESZUK,DEDUL,DZIADUL,GAWOR,GABOR pochodzących z RUDNI NALIBOCKIEJ,NALIBOK,CHRAPIENIEWA i JAWORA
23 lutego 2008
Przedstaw_sie: Adam Mierzowiec
E-mail: halina.mierzowiec@wp.pl
Tresc: Szukam krewnych mojego ojca Michała Mierzowiec ur. w Żytomierzu w 1908 r.
22 lutego 2008
Przedstaw_sie: Rutkowski Waldemar
E-mail: rutkowskiwaldemar@wp.pl
Tresc: Szukam korzeni ze strony dziadka - Stanisław Rutkowski- miejscowośc Chorów koła Ostroga nad Horyniem
21 lutego 2008
Przedstaw_sie: beata
E-mail: beataziembicki@wp.pl
Tresc: poszukuje nazwisk: KONWERSKI Jozef i Hieronim BORECKA Paulina KONWERSKA Stanislawa z domu Borecka miejscowosc HUTA STEPANSKA gmina Stepan powiat KOSTOPOL bede wdzieczna za jakakolwiek informacje
20 lutego 2008
Przedstaw_sie: Janusz
E-mail: janzo@wp.pl
Tresc: Poszukuję informacji o Jan Pochwała ur. około 1830r.( kolonista)z Parszowa,Marianna Pochwała z domu Połeć ur około 1858-65,Petronela Staszewska z domu Płusa ur. około 1870r. Grzybowa-Góra,Nikodem Staszewski ur. około1868r.Siekierno,Józef Jeleń ur.około1891zm.1939,Michał , Anna Pasiek z domu Kusal ur.około 1864, 1866r Kaczyce Mydłów.
17 lutego 2008
Przedstaw_sie: Magdalena
E-mail: boxer-vom-altendorf@t-online.de
Tresc: Witam serdecznie!Poszukuje jakichkolwiek informacji o rodzinacz;KLEKOCIUK,PENDEL;MATYSZCZUK(MATYSKO) i GRYCIUK,zamieszkalych w okolicach Jagodzina,Rymacze,Wolyn.Poszukuje takze kogos,kto ma dostep (lub odpis) do ksiag parafialnych lub spisow ludnosci z w.wymienionych okolic.Za pomoc w szukaniu moich przodkow bede wdzieczna i z gory dziekuje!!!!!!!!!!
16 lutego 2008
Przedstaw_sie: administrwator
E-mail: 
Tresc: wejdz na strone www.indeks.karta.org.pl/ i zobaczysz tam wyszukiwarke i wpisz tam swojego dziadka i dowiesz sie co sie z nim stal Mam na mysli Wasilewski Stefan
15 lutego 2008
Przedstaw_sie: Bartek
E-mail: bartek-koprowski@wp.pl
Tresc: Poszukuje jakichkolwiek informacji zwiazanych ze Stefanem Wasilewskim (moj dziadek od strony matki), zamieszkalym w Łucku. Szczegolnie poszukuje informacji czy ktos zetknal sie z nim tuz przed i po 17/09/39. Miał zone Janine oraz syna Andrzeja i corke Terese. Rozstrzelany gdzies na Ukrainie wiosna 1940. Moze ktos cos wie????? Za kazde info bede niezwykle zobowiazany. W 1939 roku byl po 40-tce, charakterystyczne - golil glowe na lyso
10 lutego 2008
Przedstaw_sie: Adam
E-mail: nwp76@wp.pl
Tresc: Poszukuję informacji o rodzinie Grabiańskich (Watyń, Watyniec, Arszyczyn)
09 lutego 2008
Przedstaw_sie: Wanda
E-mail: maj2@neostrada.pl
Tresc: Poszukuję wiadomości o rodzinie Tomaszewskich mieszkających w woj. Wołyńskim, pow. Łuck w swoim majątku Myków
08 lutego 2008
Przedstaw_sie: henryk
E-mail: ost.ostoja@op.pl
Tresc: jeżeli ktoś posiada Spis szlachty galicyjskiej i bukowieńskiej proszę o sprawdzenie czy występuje tam nazwisko Ostojski, za info.dziękuję osobiście meilem.
08 lutego 2008
Przedstaw_sie: Olender
E-mail: ...
Tresc: Czy ktoś zna losy rodziny Kużel
04 lutego 2008
Przedstaw_sie: Głowacz
E-mail: huba1@neostrada.pl
Tresc: Czy ktoś zna losy rodzin ze wsi Berezołupy wielkie?
04 lutego 2008
Przedstaw_sie: J. Wyspiański
E-mail: erjotwulubin@wp.pl
Tresc: Poszukuję nazwisk ofiar napadów ukraińskich nacjonalistów na polskie wioski w powiecie przemyślańskim.
03 lutego 2008
Przedstaw_sie: irena
E-mail: irena642@wp.pl
Tresc: Proszę o pomoc w dotarciu do ksiąg metrykalnych z Młynowa (nie ma ich w żadnym archiwum) oraz ksiąg z miejscowości Horobiówka-tej mieściny też nie mogę znależć na mapie.Szukam wpisów lub metryk i innych wiadomości o rodzinie GRENICKICH-bądż GRYNICKICH-Prapradziadek o tym nazwisku mieszkał w HOROBIÓWCE chyba koło JAMPOLA i był znanym w okolicy rzeżbiarzem,robił ołtarze do kościołów ,itp..
02 lutego 2008
Przedstaw_sie: GABRIELA WALESKI
E-mail: gg2corp@yahoo.com
Tresc: POSZUKUJE WSZELKICH INFORMACJI NA TEMAT RODZINY GAJEWSKICH,FALKOWSKICH I BRONOWICKICH POCHODZACYCH Z JAKUBOWKI MALEJ I RUDNI NA WOLYNIU
01 lutego 2008
Przedstaw_sie: jasia
E-mail: jasiagal@wp.pl
Tresc: Poszukuję dwóch Bolesławów Dziekańskich jeden to Bolesław r 1924 s.Jana i Rozalii z Brzozowskich ,a drugi to syn Antoniny .Obaj sa z miejscowości Wyrka pow.Kostopol. Obaj bronili ,,Słonych Błot,,w 1943 r. Może ktoś pamięta tamte czasy i jakieś fakty .Kazda informacje prosze kierować j.w i dziękuję
30 stycznia 2008
Przedstaw_sie: jasia
E-mail: jasiagal@wp.pl
Tresc: 
30 stycznia 2008
Przedstaw_sie: Ryszard
E-mail: rysio7350@wp.pl
Tresc: Witam wszystkich.Poszukuję wszelkich informacji o rodzinie Łukawski . Proszę o wskazówki i informacje z góry dziękuję za pomoc .
30 stycznia 2008
Przedstaw_sie: Małgorzata Nierodkiewicz
E-mail: m.nierodkiewicz@wp.pl
Tresc: Witam wszystkich! Poszukuję wszelkich informacji o rodzinie NIERODKIEWICZ. Prosze o wskazówki i informacje i z góry dziękuję za pomoc. :)
27 stycznia 2008
Przedstaw_sie: Kochanowski Grzegorz
E-mail: kochanowski@archidea.com.pl
Tresc: Poszukuję informacji Romuald iKatarzyna Kochanowscy z domu Piotrowska mieszkali w miejscowości Wysock gm.Huszcza,.pow.Luboml,woj. wołyńskie. proszęo wskazówki i informacje
27 stycznia 2008
Przedstaw_sie: swada
E-mail: tymon@barczewo.neostrada.pl
Tresc: Poszukuję korzeni oraz jakichkolwiek informacji o rodzinie Maciesza z miejscowości Girejsze (Gireyshe)
24 stycznia 2008
Przedstaw_sie: KUBA
E-mail: ZETIS88@VP.PL
Tresc: Szukam informacjina temat rodziny BRZOZOWSKI JAN I AGNIESZKA ich córki Genowefy (ur.1921)syn Mieczysław (ur.1925)pochodzących z miejscowości CHORÓW powiatZdołbunów woj.Wołynskie.Czekam na jakiekolwiek informacjie związane z mieszkancami gminy Chorów .POZDRAWIAM
24 stycznia 2008
Przedstaw_sie: Kuba
E-mail: kuba@chareza.pl
Tresc: Szukam jakichkolwiek informacji o nazwisku CHARĘZA. Jesli ktokolwiec cos słyszał lub wie Bardzo ptoszę o kontakt
21 stycznia 2008
Przedstaw_sie: Jan
E-mail: kokumag@gmail.com
Tresc: Pozdrawiam kresowiaków i posze o informacje o rodzinie Kozińskich zam, do 1945 w m. Kruszewo na Wołyniu oraz rodziny Bronowickich zam, w m, Lado.
21 stycznia 2008
Przedstaw_sie: Bulicz
E-mail: krzysztof.bulicz@neostrada.pl
Tresc: Szukam wszelkich informacji o członkach rodziny Bulicz
20 stycznia 2008
Przedstaw_sie: A.Wodziński
E-mail: lirycus@gmail.com
Tresc: Szukam informacji o Wodzinskich zamieszkałych w Drohobyczy,Borysławiu,Słobodzie Rungórskiej i Schodnicy.
09 stycznia 2008
Przedstaw_sie: Kasik
E-mail: skorpiokasik@yahoo.de
Tresc: Poszukuję informacji o rodzinie CYTRYCKI Nikodem(ur.15.09.1861),Paulina(ur.22.01.1872),Edward ,Alexander, Gieniek, Stanislaw, pochodzacej z woj.Wołyńskiego i rodziny Szwaj Jakub zona jego Julia zd. Lisiecka oraz ich potomstwa Stanislaw,Bronislawa, Seweryna, Franciszka i Marianna.
04 stycznia 2008
Przedstaw_sie: Ewa Koehler
E-mail: ludgar@interia.pl
Tresc: 
03 stycznia 2008
Przedstaw_sie: Miroslaw Papużyński
E-mail: pamir@pro.onet.pl
Tresc: Nawiążę kontakt z członkami rodziny PAPUŻYŃSKI, wywodzącej się z WOŁYNIA, celem uzyskania b.szczegółowych informacji o pochodzeniu tej rodziny. Ze względu na rzadkość nazwiska, należy przypuszczać, że wszyscy PAPUŻYŃSCY wywodzą się od jednego przodka. Moi pradziadowie i dziadkowie zamieszkiwali miejscowości: TWERDYNIE (3 km od KISIELINA), ALEKSANDRÓWKA - w pow. HOROCHÓW. W zasadzie nie dysponuję głębiej sięgającymi informacjami o rodzinie PAPUŻYŃSKI. Czy ktoś posiada dane o przodkach o nazwisku Papużyński, sięgające w dawniejsze czasy?
31 grudnia 2007
Przedstaw_sie: Miroslaw Papużyński
E-mail: pamir@pro.onet.pl
Tresc: W książce Sławosza Dębskiego "Było sobie miasteczko", opisującej mieszkańców i miejscowości w pobliżu Kisielina (pow. Horochów) na Wołyniu, znalazło się zdanie informujące o tym, że rodzina Papużyńskich z Twerdyń brała aktywny udział w Powstaniu Styczniowym. Otóż NIE MA TO NIC WSPÓLNEGO Z PRAWDĄ! W pamiętnikach gen. Leona Berbeckiego, w których rzekomo jest informacja o "aktywnym udziale" tej rodziny w Powstaniu Styczniowym, występuje wątek niejakiego Krukowskiego, który otoczony był nimbem miłości biedoty wiejskiej i którego obawiali się obywatele ziemscy. Jego siostra była żoną Papużyńskiego z folwarku Grzybowica. Tylko w tym kontekscie pada nasze nazwisko. OPISYWANE CZASY DOTYCZĄ LAT 80-tych XIX wieku, A WIĘC OKRESU PO POWSTANIU STYCZNIOWYM. Miroslaw Papużyński
31 grudnia 2007
Przedstaw_sie: Elzbieta Makowska
E-mail: emmakowscy@wp.pl
Tresc: W moim tekscie o poszukiwaniu przodków z rodzin Brucko-Stempkowskich i Knobelsdorf z d. 2 .11.2007 błędnie wpisałam adres a-maila. Panu o pseudo "ahoj" dziękuje za namiary na Słupsk, o których co nieco wiem podobnie jak o Wrocławiu. Szukam korzeni na Białorusi. Przy okazji wszystkim- do Siego Roku!
31 grudnia 2007
Przedstaw_sie: Maria Bienia
E-mail: maria.bienia@wp.pl
Tresc: Poszukuję informacji o mojej babci Leokadii Witkowskiej ur. 25-02-1925r. w Suwałkach, wywiezionej na roboty do Niemiec w czasie II wojny. Z góry dziękuję za pomoc. Proszę o przesyłanie informacji na powyższego maila
30 grudnia 2007
Przedstaw_sie: jadwiga
E-mail: ja.sywula@wp.eu
Tresc: Z Wołynia byli moi dziadkowie ze strony mamy, a konkretnie z Korca, gdzie zamieszkiwała rodzina dziadka Żółkiewskiego, w okresie międzywojennym był sekretarzem gminy w Równem, Klewaniu a od 34 r w Turzysku. W Korcu mieszkał jego brat, który miał dzieci.Jednego syna zamordowano, ale nie wiem co z innymi Żółkiewskimi.
27 grudnia 2007
Przedstaw_sie: Jerzy Biesiada syn Marianny
E-mail: jerzy.biesiadaneostrada.pl
Tresc: Witam wszystkich kresowiaków.Byłbym wdzięczny za każdą wiadomość o mojej rodzinie pochodzącej ze wsi Janówka i Orłówka gm.Niemowicze pow.Sarny woj.Wołyńskie.Piszę w imieniu mojej mamy Marianny.Mój dziadek Franciszek Dziembowski pochodził z miejscowości Berezne pow Kostopl a następnie przeniósl się do wsi Janówka.Ja się tam urodziłam.Dziadek był kowalem.Następnie przeniósł się do wsi Orłówka.Miał żonę Annę i pięcioro dzieci.Dwóch synów i trzy córki.Synowie to Stanisław i Felicjan a córki to Ewa ,CecyliaJanina tak na nią wołali oraz Anielę moją mamę.Syn Stanisław miał żonę Franciszkę oraz dwoje dzieci Antoninę i i Eugeniusza.Drygi syn Felicjan miał żonę Julie i dziewięcioro dzieci,ośmiu synów i jedną córkę.Jednym z synów był Bronisław reszty nie pamiętam.Córka Ewa wyszła za mąż za za Mateusza Rudnickiego i mieli czworo dzieci Władysław,Antonina,Helena i Bronisław.Druga córka Cecylia(Janina może miała drugie imię bo tak ja wołali)wyszła za mąż za Leona Karabowicza i mieli troje dzieci Bronisław,Wacław,Janina.Trzecią córką była moja mama Aniela,która wyszła za mąż za Ksawerego Kobylańskiego(miał brata Kazimierza) i mieli czworo dzieci Stanisław,Helena,Władysława i Marianna.To właśnie jestem ja Marianna.Mam 87 lat i dużo pamiętam,chociaż już nie wszystko.Moja matką chrzesną była Zofia Kosińska ze wsi Janówka.Jej drugim mężem był Jan Kosiński a pierwszym,który zmarł był Aleksander Boczkowski.Moje dwie siostry Hela i Władysława tyez żyją.Chrzestny mojej siostry Heleny nazywał się Czupryna z którym spotkałam się w Niemczech na przymusowych robotach.Przez pewien czas pracowałam jako młoda dziewczyna u Państaw Malinowskich w Sarnach przy ul.1Maja 10.Zygmunt Malinowski byl wysokim urzędnikiem w Starostwie.Już nie pamiętam na jakim stanowisku ale byl bardzo poważany.BNyła to rodzina pochodzenia niemieckiego.Bardzo bym pragnęła dowiedzieć się wszytkiego o tych czasach i ludziach.Może ktoś jeszcze żyje i pamięta to co myśmy z siostrami przeżyły.Gdzie podział sie nasz brat Stanisław.Może ktos do mnie napisze i podzieli się wiadomościami.Może będziemy cząsterczką tamtych minionych czasów. Marianna Biesiada z domu Kobylańska.
17 grudnia 2007
Przedstaw_sie: Kasik
E-mail: skorpiokasik@yahoo.de
Tresc: prosze o kontakt z potomkami Braci: Franciszek Cytrycki, Jakub Cytrycki, Jan Cytrycki. Synowie Andrzeja Cytryckiego i Barbary z Gladkowskich Franciszek ozenil sie z Aleksandra z Powstanskich, Jakub z Michalina z Romanskich lub Rózanskich, Jan z Józefa z Powstanskich.
15 grudnia 2007
Przedstaw_sie: Jola
E-mail: fiona_1977@o2.pl
Tresc: Poszukuję wszystkich informacji o rodzinie Boczkowskich.
14 grudnia 2007
Przedstaw_sie: Stanisław
E-mail: stachdor@o2.pl
Tresc: Witam! Życzę powodzenia, pamiętajmy o Kresach, ziemi Ojców naszych. Jesteśmy sąsiadami z sąsiedniego województwa. Pozdrawiam. Oto nasza strona www.mariampol-wolczkow.prv.pl Stanisław D.
08 grudnia 2007
Przedstaw_sie: Dajczak Stanisław
E-mail: dajczak@op.pl
Tresc: Urodziliśmy się wiele lat po wojnie, na Ziemiach Zachodnich. Ale nasi przodkowie pochodzili z Kresów: z Olejowa, Bzowicy i Trościańca Wielkiego. Ich piękny, wielokulturowy świat, w którym kiedyś żyli wspólnie obok siebie Polacy, Ukraińcy, Żydzi i inne narodowości już nie istnieje, zniszczyła go druga wojna światowa. Korzystając z dobrodziejstw internetu, chcemy zgromadzić w jednym miejscu i udostępnić innym potomkom polskich mieszkańców okolic Olejowa i Załoziec, jak najwięcej informacji o ziemi naszych przodków. Materiały do tej strony zbieraliśmy przez kilka miesięcy, od lata 2006 roku. Jest ich już trochę, z czego część wciąż czeka na opracowanie i będziemy je stopniowo dodawać. Ale żeby ten projekt rozwijał się nadal, liczymy też na Was, bo sami nie jesteśmy w stanie wszędzie dotrzeć. Prosimy o wzajemność i pomoc. Jeśli macie jakieś stare zdjęcia, mapy czy inne pamiątki z tego obszaru dawnych Kresów, przyślijcie nam ich reprodukcje i podzielcie się tym z innymi. Niech do tej wspólnej układanki dojdzie i Wasz kawałek. http://www.olejow.yoyo.pl/news.php
07 grudnia 2007
Przedstaw_sie: Dajczak Stanisław
E-mail: dajcza@op.pl
Tresc: Dzieje wsi Trościaniec Wielki. http://kdajczak.republika.pl/
07 grudnia 2007
Przedstaw_sie: Andrzej
E-mail: andrzejpiskozub@interia.pl
Tresc: Poszukuję,osób o nazwisku Piskozub pochodzących z Kołomyji.
05 grudnia 2007
Przedstaw_sie: Leah
E-mail: clostrow@sover.net
Tresc: Poszukuje osob, noszacych nazwiska Pretkiewicz,l Liminiski,Zielinski,Jakubowski Kollataj , Bindas, Berezecki, wszyscy po- chodzili z okolic Krzemienca na Wolyniu.
04 grudnia 2007
Przedstaw_sie: Anna Myśliwczyk
E-mail: jmkomandor@poczta.onet.pl
Tresc: Witam, poszukuje informacji o rodzinie Sawickich i Stankiewiczów z Holszan. Chcę się również dowiedzieć co się stało z oficerem o nazwisku Masalski (żona Eleonora, córka Barbara) prawdopodobnie został wywieziony na Syberię
03 grudnia 2007
Przedstaw_sie: Halina
E-mail: klara463@wp.eu
Tresc: Szukam informacji o Leonie Belterze- pracował na kolei, Niemcy wywieźli go do obozu i tam zginął.Jego siostra Maria Lindmajer/vel Lindmayer/ z rodziną wywieziona w głąb Rosji - z armią Andersa wydostała się na zachód-zm. w Londynie.Czy ktoś spotkał na Kresach te osoby?
28 listopada 2007
Przedstaw_sie: Sowicz - Ihrowica
E-mail: sowicz@autograf.pl
Tresc:  Wiadomość dla Kresowiaków Od 24.XI.2007 r. w miejscowości IHROWICA K/Tarnopola stoi już pomnik ku czci pomordowanych Polaków w dniu 24.XII.1944 r.
28 listopada 2007
Przedstaw_sie: Krzysztof
E-mail: K.J.D.Kostecki@acn.waw.pl
Tresc: Poszukuje informacji o przodkach Karola Leszkiewicza*~1840 nauczyciela z Aschabadu 2xżonatego, 2-ga zona Józefa Paszkowska z którą miał Helene moją babcię - slub brała w Baku ~1890 z Janem Leonem Kosteckim. Syn z 1-szej zony NN syn Stanisław Leszkiewicz*~1865 Gł.lekarz Kierownik Szpitala w Moskwie żonaty z Lucyną Paszkowska przyrodnia siostrą Józefy - nie znam jego potomków. Jęsli ktos moze cos powiedzieć o Leszkiewiczach bedę zobowiazany . Dziekuje i pozdrawiam
23 listopada 2007
Przedstaw_sie: artur marter
E-mail: arturmarter@telenet.be
Tresc: szukam rodziny Marter lub Wolak
19 listopada 2007
Przedstaw_sie: Edyta
E-mail: edycza@wp.pl
Tresc: Szukam wszelkich śladów rodziny Julii Czaplinskiej z d Poniatowska vel Pomiankowska ur 1 04 1910 r w Szczuczynie na Białorusi córki Jana i Kamilii W 1940 r została wraz zmęzem Janem Czaplińskim wywieziona na kazachstan skad powrócili do Brodów a następnie tutaj na ziemie odzyskane prosze o kontakt każdego kto wie cokolwiek
17 listopada 2007
Przedstaw_sie: Michal Lipski
E-mail: zosia-56@tlen.pl
Tresc: Poszukuje informacji o rodzinie z. posiadłością Korczyn koło Synowyzne Wyżne w Galicji z początku XX wieku(1900-1914) wnuk Julii
17 listopada 2007
Przedstaw_sie: ahoj
E-mail: 
Tresc: Brucko Stempkowscy mieszkają w Słupsku!
15 listopada 2007
Przedstaw_sie: Piotr
E-mail: piotrstrzetelski@wp.pl
Tresc: Poszukuję informacji na temat miejscowości Kałusz na kresach a szczególnie wsi KADOBNA kolo Kałusza. Mój pradziadek przed wojną byl tam leśniczym. Szukam również przodków rodziny STRZETELSKI, wszelkie informacje na maila. Dziękuje i pozdrawiam
14 listopada 2007
Przedstaw_sie: Małgorzata
E-mail: m.stolinska@wp.pl
Tresc: Witam , poszukuję informacji n.t.nazwiska LISTOWSKI z okolic Kalisza może ktoś cos wie szukam prapradziada pozdrawiam.
10 listopada 2007
Przedstaw_sie: Teresa
E-mail: teresahuk@neostrada.pl
Tresc: Szukam przodków rodz.mojego taty Edwarda Chmielewskiego urodz. w Trojanowie pow.Kostopol. Proszę o pomoc, a moze ktoś coś wie to proszę pisać. TERESA
10 listopada 2007
Przedstaw_sie: Tatiana
E-mail: rudolf@borowski
Tresc: Szukam przodków mojej rodiny Baszynska Stanisława urodzona wieś Wiła na Zytomirzu prąsze o pomoc o może ktoś wie prąsze pisać.
06 listopada 2007
Przedstaw_sie: Elzbieta Makowska
E-mail: emamakowscy@wp.pl
Tresc: Przepraszam, cos sobie popsułam w poprzednim zgłoszeniu, więc jeszcze raz. Szukam przodków z rodziny Brucko- Stempkowskich i Knobelsdorf. Dziadek Justyn Brucko- Stempkowski 1896- 1975 syn Jakuba i Marii. Babcia- Malwina z d. Knobelsdorf 1897- 1959. W 1927 r. wraz z 2 dzieci (Augustyn 1927-1986: Irena 1926 -?) zamieszkali w Rogoźnie Wielkopolskim. Przyjechali z miejscowosci Remel pow. Równe, tam dziadek zostawil majątek, na co posiadał dokumenty PUR w Poznaniu. Dziadek był dentystą, pracowal w ośrodku zdrowia i miał prywatną praktykę. Nie wiem kiedy ale chyba sporo przed II wojna św. Dziadek "zgubił I człon nazwiska" W dokumentach figuruje jako Stempkowski. Podobno dziadek z babcia brali slub katolicki razem z chrztem mojego ojca w Rogoźnie. Od dziadka wiem, ze gdy miał kilka lat został sierotą, zaopiekował się nim stryj, który był dentysta na dworze ostatniego cara. meszkał wiec dziadek na Newskim Prospekcie w Petersburgu. Został wcielony do piechoty w I wojnie swiatowej. W Odessie gdy zegnał się z przyjacielem, ten na wypadek gdyby zginął polecił opiekowac sie żoną Malwiną. Na dziadka oczach okręt zprzyjacielem wyleciał po wyjsciu z portu w powietrze. Dziadek ozenił się z Malwina ( to moja babcia), ktora z pierwszego zwiazku miała syna Mariana. Marian chyba nazywal się Szpiganowicz, mieszkał po II wojnie swiatowej w Kobylnicy koło Słupska. Nie wiem dlaczego mój ojciec oraz dziadek nie utrzymywali z nim kontaktow po smierci babci. O rodzinie Malwiny z domu Knobelsdorf wiem tylko tyle, ze miala siostrę, która pozostała na kresach ( byc moze miała na imię Róża( bo takie imię jest na fotografii), była po II wojnie wdowa po jakims bohaterze Zw. Radz. i mieszkała w Odessie. Nie znam nawet imion rodziców babci. Dziadek miał siostry, bo z opowiadań wynikało, ze jedna "Katia" mieszkała po wojnie w Siedlcach. Ok. 1970 r. dziadek poinformował mnie, ze "odnalazła mu się siostra " mieszkajaca do wojny w Remlu, z która utrzymywał przed wojną kontakt a po wojnie szukał przez wszystkie biura bezskutecznie. Dziadek pojechał nawet do tej siostry pod Wrocław. Wkrótce potem dziadek dostał wiadomośc o smierci siostry i jej syna. Moi rodzice zabrali dziadka z Rogoźna do siebie na początku lat siedemdziesiątych i chyba przy okazji przeprowadzki wiele dokumentów zostało zaprzepaszczonych. Dziadek był bardzo powsciągliwy jesli chodzi o okres przedwojenny i informacje musiałam z niego wyciągac. Mam w domu troche starych zdjec niestety nie wiem kto na nich jest. Bardzo prosze, jeśli ktoś cos wie o tych rodzinach, o informację, jestem to winna mojej córce, ktora ma do mnie pretensje, ze mało wiem o naszych korzeniach.
02 listopada 2007
Przedstaw_sie: Elżbieta Makowska
E-mail: emmakowscy@wp.pl
Tresc: Szukam przodków ze strony ojca. Dziadek ur,1896r. od 1927r. mieszkał w Rogoźnie Wielkopolskimi nazywał się Justyn Stempkowski, był dentystą., zm. w Rucianem- Nidzie w 1975 r. babcia Malwina z d. Knobelsdorf ur. 1897.zm.1959 w Rogoxnie Wielkopolskim. Mieli 2 dzieci urodzonych
02 listopada 2007
Przedstaw_sie: Dariusz nowacki
E-mail: darnow3@wp.pl
Tresc: W nawiązaniu do mojego ogłoszenia z dnia 30.X. moja babcia z domu jest Paszkiewicz a nie Paszkowska
31 października 2007
Przedstaw_sie: Aleksander
E-mail: krystiano_80@interia.pl
Tresc: Czy zachowały się groby Michalowskich z Czajkówki parafia Horbolów na Kijowszczyżnie i kto tam jest pochowany.Może ktoś wie coś na ten temat.Bardzo proszę o informację.
31 października 2007
Przedstaw_sie: Dariusz Nowacki
E-mail: darnow3@wp.pl
Tresc: Szukam korzeni mojej rodziny - Dziadek Nowacki, Babcia z domu Paszkowska, Dalej - prabacia z domu Bulicz; mieszkali w Tudorkowicach powiat Sokal, woj. lwów. dziadek Tomasz i jego brat zostali zamordowani przez UPA w 1944 roku - jego synowie i córka po wojnie osiedlili się w Leśnej koło Lubania. Córka Anna wyszła za mąż za Michała Charko. Osoby, które wiedzą cokolwiek na temat mujej rodziny proszę o kontakt - chodzi mi szczególnie o bliskich z lat 1600 - 1960. Z góry dziekuję.
30 października 2007
Przedstaw_sie: Tomasz F
E-mail: txfx@op.pl
Tresc: Bazar pow. Czortków woj. Tarnopol. Poszukuję informacji dotyczącej Mari Pohoreckiej Frankiewicz gdzie zamieszkała z córkami po rozstaniu z dziadkiem
27 października 2007
Przedstaw_sie: Bielański Ośrodek Kultury
E-mail: admin@bok-bielany.eu
Tresc: Bielański Ośrodek Kultury w Warszawie (ul. Goldoniego 1, www.bok-bielany.eu) zaprasza w dn. 26-28 października 2007 r. na 7. Dni Kresowe. Jak co roku, późną jesienią zaplanowaliśmy spotkania z ciekawymi ludźmi, wystawy, koncerty i spektakle prezentujące twórczość polskich artystów z Kresów. Tego roku Dni Kresowe organizujemy już po raz siódmy, stąd wiele propozycji nowych i atrakcyjnych. Dzięki Wydawnictwu Iskry gościć będziemy wybitnych znawców kresowej historii, zabytków architektury i sztuki. Stąd spotkanie z prof. Stanisławem Nicieją czy Zdzisławem Skrokiem a także red. Barbarą Gruszką - Zych. Galerie BOK będą gościć dwie wystawy &#8222;Wilno oczami Polaków&#8221; oraz poplenerową wystawę &#8222;Lwów malowany&#8221;- plon letniego pleneru zorganizowanego przez BOK na Ukrainie. Ciekawym punktem programu będzie program estradowo-muzyczny pod tytułem &#8222;To jest nasze show&#8221;, w którym zatańczy i zaśpiewa 30 osób &#8211; uczniów jednej z wileńskich szkół średnich. Zakończy całość spektakl Teatru Polskiego &#8222;Studio&#8221; z Wilna sztuką &#8222;Zabawa&#8221; wg Sławomira Mrożka. Przez trzy dni będzie można kupić wydawnictwa o tematyce kresowej. Serdecznie zapraszamy w dniach 26 &#8211; 28 października. Program 7. Dni Kresowych 26.10.2007 (piątek) godz. 17.00 - Spotkanie autorskie i prezentacja książki Zdzisława Skroka pt. &#8222;Podolska legenda&#8221; - Wydawnictwo Iskry. Wstęp wolny godz. 18.30 - Otwarcie wystawy &#8222;Wilno oczami Polaków&#8221; ze zbiorów Galerii nad Wilią i poplenerowej wystawy plastyków z Bielan. pt. &#8222;Lwów malowany&#8221;. Wstęp wolny 27.10.2007 (sobota) godz. 16.30 - Spotkanie autorskie i prezentacja książki Stanisława Sławomira Niciei pt. &#8222;Twierdze kresowe Rzeczypospolitej &#8211; historia, legendy, biografie&#8221; Wydawnictwo Iskry. Wstęp wolny. godz. 18.00 - &#8222;To jest nasze show&#8221; &#8211; program muzyczno-estradowy w reż. Diany Markiewicz. Wykonuje młodzież z Lazdinai k/Wilna.&#8221; Gawędy wileńskie &#8211; Wincuk &#8211; Dominik Kuziniewicz. Wstęp wolny. 28.10.2007 (niedziela) godz. 15.00 Spotkanie autorskie z Barbarą Gruszką-Zych autorką książek &#8222;Zapisz jako...&#8221; i &#8222;Mój poeta&#8221;.Wstęp wolny. godz. 16.00 - &#8222;Zabawa&#8221; &#8211; spektakl Sławomira Mrożka w wykonaniu aktorów Polskiego Teatru &#8222;Studio&#8221; z Wilna. Reżyseria Lila Kiejzik.Wstęp wolny. Patronat honorowy na imprezą sprawuje Burmistrz Dzielnicy Bielany Zbigniew Dubiel.
24 października 2007
Przedstaw_sie: eo
E-mail: 
Tresc: Witamy Brasławian oraz sympatyków i prosimy o przyjęcie komunikatów ! 1. Zapraszamy na zebranie naszego Stowarzyszenia 24 października 2007 r. o g. 16-tej w Sali Kominkowej Domu Polonii na Krakowskim Przedmieściu 64 w Warszawie. W programie: a - przebieg akcji letniej i operacji "Żagle Przyjaźni 2007", b - przygotowania do 4-tej wizyty konsultacyjnej w Brasławiu w dn.31.10 - 4.11 br., c - przygotowania do "VIII Wieczoru Dobroczynnego w Teatrze Polskim" w dn. 5.11 br., d - organizacja spotkania wigilijnego w dn.12.12 br.i sprawy członkowskie. 2. Przygotowywany jest 4-ty w tym roku wyjazd konsultacyjny delegacji Zarządu do Brasławia w dn. 31.10 - 4.11br. z głównymi zadaniami: a > Odwiedzić bliskie Polakom groby na Brasławszczyźnie w Dniu Święta Zmarłych. b > Ocenić wspólnie z Księdzem Proboszczem w Brasławiu dotychczasowe wysiłki w budowaniu parafialnego klubu żeglarskiego, przyjąć zadania na 2008 r., wspomóc kierownictwo klubu w rozwinięciu prac organizacyjnych, szkoleniu, budowie bazy sprzętowej i finansów. Ocenić przydatność tego rodzaju działalności w integracji środowiska polskiego, więzi z Ojczyzną i utrwalaniu polskich korzeni i tradycji rodowych jego członków , w tym szczególnie młodego pokolenia. c > Uczestniczyć 3.11 br. w uroczystym zebraniu klubu kończącym sezon nawigacyjny 2007r., wręczyć 22 patenty żeglarza jachtowego nadane przez Polski Zwiazek Żeglarski uczestnikom szkolenia w Ośrodku Tałty na Mazurach oraz przekazać w darze wiezioną z Polski łódź żaglową "MEWA", d - Uczestniczyć 3 i 4. 11 w Festiwalu Pieśni Religijnej w Brasławiu i nagrodzic jego najlepszych polskich wykonawców. e > Spotkać się ze środowiskiem polskim w Słobódce, Druii i w miarę możliwości Widzach oraz Dryświatach, rozpatrzyć możliwości prowadzenia tam działalności żeglarskiej jako atrakcyjnej formy integującej młodzież. f - Spotkać się z Księdzem Proboszczem w Słobódce i w nawiązaniu do wiosennych rozmów zapoznać się z planami i pracami remontowymi kościoła, plebanii oraz przygotowań centrum młodzieżowego. Przywieźć Księdza do Warszawy 5 listopada na VIII Wieczór Dobroczynny w Teatrze Polskim i kwestę, która naszym staraniem jest przeznaczona na remont kościoła w Słobódce. Powyższe sprawy oraz inne zagadnienia organizacyjne będą także konsultowane z kierownictwami naszych Oddziałow 29.11 w Olsztynie i 30.11 w Kętrzynie. W drodze do Brasławia umówione mamy również 31.10 krótkie spotkanie z kierownictwem organizacyjnym srodowiska polskiego w Daugavpils na Łotwie, z którym zacieśniamy współpracę, również ze względu na licznych tam Brasławian. Prawdopodobny jest też udział w naszej delegacji autorów filmu Brasław - Album, prowadzących prace nad następnym filmem o tej tematyce. W związku z powyższym prosimy o zgłaszania nam ewentualnych uwagi, dalszych wskazania a także inicjatyw własnych dotyczące tego wyjazdu. 3. Zapraszamy 5 listopada o g. 18.30 do udziału w "VIII Wieczorze Dobroczynnym w Teatrze Polskim" w Warszawie przy ul. Karasia 2, organizowanym przez Zarząd Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" pod Patronatem Honorowym Pana Prof. Andrzeja Stelmachowskiego Prezesa Stowarzyszenia "Wspólnota Polska", w którym wystąpią zespoły z Lwowa, Grodna i Warszawy, a w przerwie koncertu prowadzona będzie kwesta na rzecz wsparcia finansowego prac remontowych w Kościele p. w. Opatrzności Bożej w Słobódce k/Brasławia. Wstęp za zaproszeniami, po które proszę się zgłaszać do naszego Zarządu (będą również przekazywane na zebraniu 24 listopada -jak opisano wyżej w p.1) . Prosimy o liczny udział z rodzinami i znajomymi oraz wsparcie naszej inicjatywy pomocy środowisku polskiemu w Słobódce. Serdecznie pozdrawiam, Prezes Zarządu - Władysław Krawczuk
23 października 2007
Przedstaw_sie: eo
E-mail: 
Tresc: Poniżej prezentuję prośbę nadesłaną przez Panią Elżbietę Minksztym, która w imieniu stryja Witolda Minksztyma zwraca się o pomoc w wydaniu książek i opracowań o tematyce kresowej (wileńsko - brasławskiej). eo Szanowny Panie, na prośbę mojego Stryja, Witolda Minksztyma, pragnę poimformować, że posiada on następujące opracowania: 1. Drzewa genealogiczne rodzin z Czepukan i Gajd : Minksztymów, Gasperowiczów, Żołobowskich, Zasztoftów; 2. Słownik wyrazów gwarowych, używanych w okolicach Gajd, Dryświat; 3. Wspomnienia "Przez więzienne piekło i łagry ZSRR" Bolesława Minksztyma, ur. w Czepukanach, więźnia Kołymy /wersja przygotowana do druku/; 4. Wspomnienia żołnierza 24 Dryświackiej Brygady AK, Pawła Gasperowicza, więźnia Workuty /wersja przygotowana do druku/; 5. "Wspomnienia z rodzinnych stron", opowieść o rodzinie Minksztymów, zamieszkałej do 1945 r. w Świkszczanach. Książka zawiera rys historyczny o Gajdziańszczyźnie i szkice zmian demograficznych w Świkszczanach, Czepukanach; 6. "Pogadanka dla wszystkich", wydana przez Macierz Polską we Lwowie w 1911roku. Stryjek pragnie doprowadzić do wydania reprintu tej książki i przekazania jej nieodpłatnie Polakom mieszkającym na Wileńszczyźnie i Białorusi. Wydanie zostało pozytywnie zaopiniowane przez Wspólnotę Polską w Warszawie, niestety, uzależnia jej wydanie od znalezienia funduszy - sponsorów. Potrzebne ok. 10 tys. zł. Szanowny Panie, proszę wykorzystać podane informacje. Stryj chętnie udostępni posiadane materiały zainteresowanym. Nie posiada poczty elektronicznej i dlatego mnie zobowiązał do korespondencji z Panem. Do Pana wiadomości podaję numer telefonu Stryja , Witolda Minksztyma, zam. w Brwinowie. Zainteresowanym proszę podać mój adres email. Z poważaniem Elżbieta Minksztym, minel@vp.pl
23 października 2007
Przedstaw_sie: Zb.BOGUSZ
E-mail: info@bogusz-family.de
Tresc: Hallo !!! Poszukuje informacji o rodzinie BOGUSZ pochodzacej z Krakowa i ziem krakowskich, a prawdopodobnie wywodzacej sie z ziem wschodnich. Znane mi imiona: Vincenty BOGUSZ, jego synowie: Wladyslaw BOGUSZ, Ludwik BOGUSZ, Józef BOGUSZ zm. 05.10.1952r.w Krakowie, Walenty BOGUSZ ur.01.05.1876r. w Lanckorona. Dzieci Walentego BOGUSZ: Waleria, Mieczyslaw, Helena. Wszystkich którzy maja jakiekolwiek informacje lub zdiecia totyczace tej rodziny bardzo prosze o kontakt za co z góry dziekuje. Zb. Bogusz
22 października 2007
Przedstaw_sie: Barbara
E-mail: barbara_szwarcer@o2.pl
Tresc: Pozwolę sobie umieścić jeszcze raz prośbę do osób mających jakąkolwiek wiedzę na temat nazwiska Szurakowski (wcześniej Żurakowski). Rodzina pochodziła z Barysza pow. Buczacz. Chętnie podzielę się swoimi znaleziskami z innymi zainteresowanymi.
12 października 2007
Przedstaw_sie: Kazimierz Świerniak
E-mail: ks-drohobycz@wp.pl
Tresc: Poszukuję osoby o nazwiskach : Świerniak v.Świrniak ; Dumiak v. Dumniak ; Pielech v. Pielich ; Magur v.Magór i Banaszewski urodzonych lub pochodzących z Kresów Wsch woj.Lwów pow. Drohobycz gmina i wieś RYCHCICE ,oraz z innych regionów Polski .Nawiąze kontakt z osobami urodzonymi lub pochodzącymi ze wsi i gminy Rychcice pow.Drohobycz oraz z sympatykami Ziemi Drohobyckiej
12 października 2007

Wejscie na stronę gdzie można znalesc wczesniejsze ogloszenia.